Cep telefonu bataryaları, şüphesiz telefonlarımızın en önemli parçalarından biridir. Bizi sevdiklerimize, işimize ve sosyal hayatlarımıza bağlı tutarlar. Ancak, bozuldukları zaman da büyük bir acı olabilirler.

Peki ama bu bataryaların kullanım süresini daha da uzun hale getirebilmek adına yapabileceğiniz hiçbir şey yok mu? Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz. O yüzden sizlere cep telefonu bataryası nın ömrünü uzatabileceğiniz birkaç yöntem anlatacağız.

Akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

·         Öncelikle telefonunuzu çok ekstrem hava koşullarında çok fazla kullanmaktan kaçınmanız gerekiyor. Çok sıcak ya da çok soğuk havalarda piliniz zarar görecektir.

·         Ayrıca telefonunuzu düzenli olarak kullanmanızda fayda var. Zira telefonunuzu uzun süre kullanmazsanız bataryanızı da kullanmamış olacaksınız ve çok uzun süre kullanılmayan batarya da zarar görecektir.

Ünlü kripto para borsası çöktü! Kullanıcılar hesaplarına erişemedi Ünlü kripto para borsası çöktü! Kullanıcılar hesaplarına erişemedi

·         Uygulamalarınızı güncel tutun. Güncel olmayan uygulamalar pilinizi daha hızlı tüketebilir.

·         Pil tasarrufu özelliklerini kullanın. Birçok akıllı telefon, güç tasarrufu modu veya düşük güç modu gibi pil ömründen tasarruf etmenize yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir.

·         Telefonunuzu düzenli olarak şarj edin. Pilin sağlıklı kalması için telefonunuzu günde en az bir kez şarj etmeye çalışın.

Bu ipuçlarını takip ederek akıllı telefonunuzun pilinin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir ve ölü bir telefonun hayal kırıklığını önleyebilirsiniz.

Şarjda Telefon Kullanımı

Hepimiz daha önce orada bu durumla karşı karşıya kalmışızdır. Şarjınız az, bu yüzden telefonunuzu şarj etmek için prize takıyorsunuz, ancak sonra onu bir şey için kullanmanız gerekiyor. Sonuç olarak onu alıp fişe takılıyken kullanmaya başlıyorsunuz. Ama bu gerçekten iyi bir fikir mi?

Sorun şu: Telefonunuzu şarj olurken kullanmak piliniz için gerçekten kötü olabilir. Bunun nedeni, telefonunuzu prize takılıyken kullandığınızda hem pilden hem de şarj cihazından güç çekmesidir. Bu, pili zorlayabilir ve zamanla pile zarar verebilir ve ömrünü kısaltabilir.

Peki, telefonunuzu şarj olurken kullanmanız gerekiyorsa yapılacak en iyi şey nedir? Yapabiliyorsanız, kullanmaktan kaçının. Gerçekten kullanmanız gerekiyorsa, kullanımınızı mümkün olduğunca sınırlamaya çalışın. Ve uzun bir süre kullanacaksanız, tekrar kullanmadan önce fişini çekip pilin tamamen şarj olmasını sağlamak en iyisidir.

Bu basit ipuçlarını takip etmek, telefonunuzun pilinden en iyi şekilde yararlanmanıza ve cep telefonu bataryasının daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Telefon Bataryası Fiyatları

Cep telefonu kullanımı arttıkça, cep telefonu bataryalarına olan talep de arttı. Pek çok kişi bataryalarda bir sorun yaşadığında güvenlik açısından yeni bir batarya alarak hemen değişim yapıyor. Ki bu en güvenilir ve yapılması gereken bir şey. Ancak gün geçtikçe artan batarya fiyatlarından sonra satın alım yapmadan önce herkesin sorduğu ilk şey fiyatlar oluyor. Açıkça bataryalar için genel bir fiyat vermek pek mümkün değil. Alacağınız bataryanın hangi telefon için olduğu ve kalitesi fiyat skalasını tamamen değiştiren faktörler arasında.