• BIST 109.049
 • Altın 156,292
 • Dolar 3,8656
 • Euro 4,5580

  Birlikte seçim heyecanı

  22.04.2009 15:12
  Söke Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde seçim heyecanı yaşandı.
  Birlikte seçim heyecanı
  Birlikte seçim heyecanı Birlikte seçim heyecanı Birlikte seçim heyecanı

  Gerçekleştirilen toplantıda birinci ve ikinci başkan vekili, katip üyeler ve birlik encümen üyeleri belirlendi.
  İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan Başkanlığı"nda toplanan Söke İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısında İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarları eksiksiz katılım gösterdi.
  Birliğin 40 üyesinin oy kullandığı seçimler sonunda birinci Başkan vekilliği görevine 34 oy ile MHP İl Genel meclis Üyesi Mehmet Ali Oklay seçildi. İkinci Başkan vekilliği seçimlerinde Kisir Köy Muhtarı Baki Suna ve Karacahayıt Köy Muhtarı Ahmet Ateş aday oldu. Bir kişinin seçilebileceği ikinci Başkan vekilliğinde iki köy muhtarı 19"ar oy alırken; yapılan kur"a çekimi sonunda Kisir Köy Muhtarı Baki Suna ikinci Başkan vekili olarak seçildi. Söke Köylere Hizmet Götürme Birliği Katip Üyeliklerine 39 oy alan Karacahayıt Köy Muhtarı Ahmet Ateş ile 32 oy olan Serçin Köy Muhtarı Ömer Aytekin seçildi.
  Daha sonra iki İl Genel Meclis Üyesi ile 2 köy muhtarının görev alması gereken birlik encümen üyeliği seçimlerine geçildi. Yapılan seçimlerde AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Kenan Özcan 30, CHP il Genel Meclis Üyesi Kazım Er 28, MHP İl Genel Meclis Üyesi Orhan Ateş 17, Çalıköy Muhtarı Aşkın Can 25, Ağaçlı Köy Muhtarı Mehmet Bilgiç 23, Yeniköy Muhtarı Casim Karayiğit 13 oy aldı. Buna göre Birlik encümenine AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Kenan Özcan, CHP il Genel Meclis Üyesi Kazım Er, Çalıköy Muhtarı Aşkın Can, Ağaçlı Köy Muhtarı Mehmet Bilgiç seçildi.
  Söke İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı, İlçe Kaymakamı İsmail Demirhan yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, “Söke"nin gelişmesi, kalkınması, köylere hizmet gitmesi için el birliği ile çalışacağız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim