banner83

Yenipazarlı: Çağdaş bir anlayışla yönetime devam

İnşaat Mühendisleri Odası Aydın şubesinin 23 Şubat tarihinde yapılacak seçimli olağan genel kurulu öncesi  mevcut başkan Hasan Gürkan Yenipazarlı, adaylığını açıklayarak yönetim kurulunu tanıttı.

Yenipazarlı: Çağdaş bir anlayışla yönetime devam
banner94
banner26

HAYAL ÜRÜNÜ OLMAYAN GERÇEKÇİ, YAKLAŞIMLARLA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

İnşaat Mühendisleri Odası Aydın şube binasında düzenlediği basın açıklaması ile adaylığını açıklayan  mevcut başkan Hasan Gürkan Yenipazarlı “ İnşaat Mühendisleri Odası yönetmeliğinde odamızın amacı “Halkın ve Ülkenin yararı, mesleğin gelişmesi, meslek mensuplarının onur, hak ve mesleki çıkarlarını korumak, geliştirmek amacı ile her türlü çalışmaları yapmaktır” olarak geçmektedir. Bu güne kadar bu amaca yönelik hizmet etmiş olan tüm yöneticilerimizi saygı ve sevgiyle anıyorum. Bu hizmetleri gerçekleştirirken adil, eşit yönetim, sorumluluk bilinci ve dürüstlük çerçevesinde çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Herhangi bir siyasi iradeye bağlı olmadan, üyelerimizin hakları ve şehrimizin menfaatleri için gereken her türlü çalışmayı gerçekleştireceğiz. Geniş katılımcı bir yönetim anlayışı ile kamuda ve serbest piyasada çalışan arkadaşlarımızın sorunları ve ihtiyaçlarını karşılamak için odamızın imkanları ve yetkileri çerçevesinde elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız.  Sorunları, meslektaşlarımızla sürekli iletişim halinde olarak, hayal ürünü olmayan gerçekçi, uygulanabilir yaklaşımlar dahilinde çözmeye çalışacağız. Sektörün tüm paydaşları arasında iletişim sağlayacak bir yönetim anlayışı ile yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek meslektaşlarımızı güncel tutmak en önemli hedeflerimizden olacak. Her vatandaşımızın depreme dayanıklı güvenli yapılarda yaşamaya hakkı vardır. Bu anayasal bir hak olan yaşama hakkıdır. Aydın ilimiz birinci derece deprem bölgesinde yer almaktadır. Bölgemizde deprem olacak mı sorusundan ziyade mevcut yapılarımız depreme ne kadar dayanıklı sorusunu sormamız gerekmektedir. Bizler İnşaat Mühendisleri olarak güvenli yapılar üretilmesi için bilim ve teknolojiyi kullanarak her türlü çalışmayı yapmaktayız. Depremler olmadan mesleğimizin öneminin anlaşılması gerekmektedir. Bölgemizde yerel yöneticiler ile bu konuda her türlü işbirliğine hazır olduğumuza tekrar belirtmek isteriz.” dedi.

AYDIN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASINA HER İLÇEDEN ADAY OLUNABİLİR

banner103
Açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yenipazarlı Nazilli İlçesinden gelmesinin sorun yaratacağı yönünde algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek “ Bu tür söylemler benimde kulağıma geldi. Aydın İnşaat Mühendisleri Odasına Aydın’a bağlı her ilçeden aday olunabilir. Nazilli’den de biri olabilir, Efeler’den de biri olabilir, Söke’den de, Didim’den de Kuşadası’ndan da biri olabilir. Bizim İlçelerden aday olmaz gibi bir şey söylemeye hakkımız yok. Nerden çıkıyor Aydın Merkez’den aday olunacak diye. İstanbul şubemizin merkezi Karaköy’de, Tuzla’da ki üyelerimiz İstanbul şubeye kayıtlı değimli ? O arkadaşımızın oradan şubeye ulaşması, benim Nazilli’den Aydın’a ulaşmamdan daha uzun süre alıyor. Nazilli’den Aydın’a gelmem yarım saat sürüyor. Hiçbir problem yaşamıyoruz. Geçmiş dönemlerde ben yönetim kurulunda görev yaparken bundan dolayı sorun yaşamadık. Neden Aydın’da böyle bir intiba yaratılmak isteniyor anlamış değilim.” Diye konuştu.

Hasan Gürkan Yenipazarlı’nın listesi şu isimlerden oluşuyor

Murat Biçer, Selman Sağlam, Bülent Öz, Murat Serçin, Nalan Büyükkırlı, Serhat Oymak.        

banner105

banner102