banner339
banner313

Türkiye Triatlon Şampiyonası finali Kuşadası'nda yapıldı

Kuşadası Triatlonu'nda birinci olan Zülfü Karabulut elit erkeklerde, İpek Öztosun ile elit kadınlarda Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye Triatlon Şampiyonası finali Kuşadası'nda yapıldı
banner401
banner427

Spor Toto Türkiye Triatlon Şampiyonası Final yarışmaları Kuşadası Triatlonu ile tamamlandı.

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından Kuşadası Belediyesi'nin ana sponsorluğunda, Kuşadası Kaymakamlığı'nın katkılarıyla düzenlenen final yarışmaları büyük çekişmeye sahne oldu.

Türkiye'nin değişik illerinden gelen 500 sporcunun yüzme, koşu ve bisiklet dallarında çeşitli kategorilerde mücadele verdiği yarışların startını Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı Hamdi Güneş birlikte verdi. 
İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı'nın yanındaki kumsaldan başlayan yarışlarda atletler ilk olarak Setur Marina ile Liman arasındaki bölgede yüzdükten sonra bisiklet etabı için Güvercin Ada Caddesi'ni kullandılar.

turkiye-triatlon-sampiyonasi-finali-kusadasi2.jpg

Koşu parkuru ise Hülya Koçyiğit Caddesi'nde gerçekleşti. Triatletler kıyasıya mücadele verirken sporseverler de yarışları Kuşadası'nın farklı noktalarında izleme imkanı buldu. Sabah saat 08.00'da başlayan Kuşadası Triatlonu’nda Elit Kadınlar kategorisinde Antalya Triatlon Spor Kulübü'nden İpek Öztosun, Elit Erkekler kategorisinde ise yine Antalya Triatlon Spor Kulübü'nden Zülfü Karabulut birinci olarak Türkiye Şampiyonu oldu. Yarışların sona ermesinin ardından gerçekleştirilen törenle Kuşadası Triatlonu’nda dereceye giren sporculara ödül ve madalyaları verildi.

turkiye-triatlon-sampiyonasi-finali-kusadasi1.jpg

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 18:50
banner218