banner239
banner218

Nazilli'de 10 veliye aile rehberliği eğitimi

Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Recebbey İlkokulu işbirliğinde düzenlenen 40 saatlik ‘Aile Rehberliği 7-19 Yaş’ programı kursu sona erdi.

Nazilli'de 10 veliye aile rehberliği eğitimi

330 öğrencinin bulunduğu okulda 10 velinin katılım göstermesinin az olduğu dile getirilirken, 8 hafta süren kurs sonunda veliler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. 

Recebbey İlkokulu bahçesinde halk oyunları gösterileri gerçekleştirilen sertifika törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, okul müdürleri ve veliler katıldı.
Hayat Boyu Öğrenme programı kapsamında 40 saatlik Aile Rehberliği 7-19 Yaş programını düzenlediklerini ifade eden Okul Müdürü Hidayet Özdemir; “Kursa başladığınız ilk günde, 8 hafta sonundaki düşüncelerinizin değiştiğini gördünüz. Çocuğunuzun eğitimi için beslenme, giyim, barınma gibi bazı temel ihtiyaçların görülmesiyle ve çocuğunuzu okula göndermekle görevinizin bittiğini sanıyordu çoğunuz ama bugün bunun böyle olmadığını gördünüz. Çocuğunuzla iletişimi nasıl kuracağınızı öğrendiniz. Zaman zaman öğretmenle yüzleşmeniz gerektiğini. Çocuğunuzun eğitimiyle ilgili görevlerinizi öğrendiniz. Amacımız bu tür kursları teşvik etmek ve bu sayıyı arttırmak. Sizleri kutluyorum” dedi.

‘BAŞARIYI YAKALAMANIN YOLUNUN TEMEL EĞİTİM’
Konuşmasını okul hakkında bilgiler vererek sürdüren Özdemir; “Okulumuz 12 yıllık zorunlu eğitime geçişle beraber ilkokula dönüşmüştür. Orta Okula geçen öğrencilerimiz Beş Eylül Orta Okuluna gitmiş. Gazi Mustafa Kemal Orta Okulunun İlk Okul Öğretmen ve öğrencileri de okulumuza katılmıştır. Toplam 16 Derslikte 330 öğrenciye 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 18 öğretmen, 1 kadrolu hizmetli ve 1 memur olarak hizmet vermektedir. Özellikle ifade etmek gerekirse Orta öğretimde hedeflenen başarıyı yakalamanın yolunun temel eğitimden anasınıfı ve ilkokuldan geçtiğini biliyoruz. Binanın temeli sağlam olacak ki üzerine en iyi şekilde işleyelim” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından törende sertifikalar ailelere protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

nazillide-10-veliye-aile-rehberligi-egitimi1.jpg

nazillide-10-veliye-aile-rehberligi-egitimi3.jpg

nazillide-10-veliye-aile-rehberligi-egitimi2.jpg

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 10:52
banner230