banner83

Koçarlı Belediyesi Soma'ya gitti

Koçarlı Belediyesi çalışanları, Belediye Başkanı Mutlu Öztürk’ün desteğiyle geçtiğimiz günlerde yüreklerimizi dağlayan maden faciasının yaşandığı Manisa’nın Soma ilçesine gitti.

Koçarlı Belediyesi Soma'ya gitti
banner94
banner26

Facianın yaşandığı maden bölgesini gezen Koçarlı Belediyesi çalışanları şehit işçilerin yakınlarını ziyaret ederek onlara başsağlığı diledi, ailelere Koçarlı’nın kalbi sizinle, acınızı yürekten paylaşıyoruz, acınız acımızdır diyerek Belediye Başkanı Mutlu Öztürk’ün ve Koçarlı Halkının taziye mesajlarını ilettiler.

 

Ziyaretleriyle ilgili açıklama yapan belediye işçileri şunları söyledi: 

 

Bugün belki bir can kurtaramadık ama evladını, eşini, babasını yitiren Somalı şehitlerimizin ailelerinin acısını paylaştık ve Belediye Başkanımız Mutlu Öztürk başta olmak üzere Koçarlı Halkı adına onlara başsağlığı diledik. Hala maden ocağında işçi arkadaşlarını kurtarmaya çalışan madencilerimizi maden ocağında ziyaret ettik, bir nebze olsun yüreklerine su serpmeye çalıştık. Koçarlılı kardeşlerinden Somalı kardeşlerine kalplerimizin onlarla attığını, dualarımızın sürekli onların yanında olduğu söyledik.


Soma’da bazı sivil toplum örgütlerini de ziyaret eden belediye çalışanları en son hastaneyi ve şehit işçilerin defnedildiği mezarlığı ziyaret ederek Soma’dan ayrıldı.  

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 15:29

banner102