banner83

Başbakan'ın verdiği 3 müjde sağlıkçıları sevindirdi

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Başbakan Erdoğan’ın verdiği müjdelerin sağlık çalışanlarını memnun ettiğini belirtti.

Başbakan'ın verdiği 3 müjde sağlıkçıları sevindirdi
banner94
banner26

Sağlık-Sen tarafından Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü kapsamında düzenlenen ‘Sağlık Çalışanları Türkiye Buluşması’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarına birçok müjde verdi. Lisans tamamlama konusunda Sağlık Bakanı’na talimat veren Başbakan Erdoğan, sağlık çalışanlarının 5 yıllık hizmetine 1 yıl yıpranma payı için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Başbakan Erdoğan, sağlıkçıların kreş isteğine de olumlu cevap verdi.

Ankara’da düzenlenen etkinliğe Aydın’ı temsilen katılan Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, Sağlık-Sen’in taleplerini dinleyen Başbakan Erdoğan’ın verdiği müjdelerle sağlık çalışanlarına yönelik kazanımlara yenilerinin eklendiğini söyledi. Sağlık-Sen’in Başbakan Erdoğan’dan sağlık çalışanlarının yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, vekil ebe hemşireler, kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanları, 4/C’liler ve görevde yükselme sınavını kazanmasına karşın kadrosuzluk sebebiyle atanamayan 2 bin 351 kişiye kadro talep ettiğini belirten Karaer, “Taleplerimizi dinleyen Sayın Başbakanımız, Sağlık-Sen’in talep ettiği konulara yönelik 3 ayrı müjde verdi. 2007 yılında lisansüstü eğitim alan hemşirelere, uzman hemşire yolunun açıldığını anımsatan Başbakanımız, 2010 yılında yayımlanan hemşirelik yönetmeliği ile hemşirelerin görevi, yetki ve sorumluluklarını deha belirgin hale getirdiklerini söyledi” dedi.

Başbakan Erdoğan’ın Sağlık-Sen’in talepleri üzerine verdiği 3 yeni müjdenin içeriği hakkında da bilgiler veren Karaer, “Sayın Başbakanımız; sağlık çalışanlarının 2 yıllık ön lisans eğitiminin 4 yıla tamamlanmasının önünün açılması için Sağlık Bakanına talimat verdi. Sağlık çalışanlarının talepleri arasında yer alan, yıpranma payı konusunda da çalışma başlatılacağını açıklayan Başbakanımız, sağlık çalışanlarına 5 yıllık hizmet karşılığında 1 yıl yıpranma hakkı verilmesi konusunda, çalışma yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e talimat verdi. Ayrıca sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş hizmeti verilebilmesi için de bir çalışma yapacaklarını müjdeledi ve her hastanede kreş açılması için çalışma yapılmasını istedi” diye konuştu.

Sağlık-Sen Sağlık Çalışanları Türkiye Buluşmasına katılan Başbakan Erdoğan’ın sağlık çalışanlarına verdiği yıpranma payı, lisans tamamlama ve tüm kurumlara kreş müjdesinin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Karaer, sözlerini şöyle tamamladı: “Sağlık-Sen kazandırmaya devam ediyor. Tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:02

banner102