banner339
banner274

Aydın MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'ya Destek Çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’ya ait sözlerin bazı basın organları tarafından çarpıtıldığını iddia etti.

Aydın MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya'ya Destek Çıktı
banner401
banner427

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, yaptığı açıklamada; “Bazı haber sitelerinde ‘MHP’li Karakaya ‘Evet’i Anlatamadı’ başlığıyla yerel bir internet televizyonundaki 2 saat 24 dakika süren programdan 2 dakikalık bir video kesilerek, sözüm ona yorumsuz biçimde bir haber yapılmıştır.

İki saat olarak planlanan program uzamış, kapanış dakikalarında internet üzerinden gelen ve kimliği verilmeyen bir izleyicinin; ‘Meclisin yetkilerinin alındığından bahisle; bütçe yok; güvenoyu yok; gensoru yok; denetleme yok; tatilde ya da ara vermede Cumhurbaşkanı çağırmazsa meclisin doğrudan toplanma hakkı da kalmıyor şeklindeki değerlendirmesi soru biçiminde şahsıma iletmiştir.

Programın sonlanmak üzere olduğu dakikalarda, ‘program boyunca evet için siyasi gerekçelerimizi açıkladığımı, bu soruların teknik olarak ayrı ayrı tartışılabileceğini, kendisi ararsa kişisel olarak, bu kardeşimle görüşlerimi telefonda da paylaşabileceğimi’ özetle ifade ettim. Bu aynı zamanda bitmiş olan bir programda hem program ekibi ve seyircilere hem de sorunun muhatabına nezaket göstergesiydi. İsmi gizlenen ya da en azından programda söylenmeyen bu izleyicinin Aydın İli Baro Başkanı olduğunu kendi sosyal medyasından yaptığı; ‘sorularıma cevap verilemedi’ şeklindeki paylaşımından öğrendim. Bu durumun bir değerlendirmesine girmiyorum. Ancak, en azından, ‘Tatil ve ara vermede Cumhurbaşkanı çağırmazsa meclisin doğrudan toplanma hakkı da kalmıyor’ biçimindeki değerlendirmenin bir hukukçu tarafından yapılmasını beklemezdim. Çünkü Anayasa’mızın 93’üncü maddesinde ‘Meclis Başkanı da doğrudan doğruya veya üyelerin beşte birinin yazılı istemi üzerine, Meclisi toplantıya çağırır’ denilmektedir. Bu hükümde hiçbir değişiklik olmamış; aynen muhafaza edilmiştir. Değişiklik yapılmayan bir hususta bir Baro Başkanı’nın böyle bir değerlendirme yapması gerçekten vahim bir durumdur. Değişmemiş olan bir hükmü değişmiş gibi sunmak eğer bilgisizliği ise hukukçu kişiliği adına; şayet çarpıtma ve kamuoyunu yanıltma ise mesleki etik adına üzücüdür.
 

Hal böyle iken, konu MHP ve MHP’li olduğunda gazeteciliğin ve haberciliğin tüm değerlerini hiçe sayarak mal bulmuş mağribi gibi ortaya atılıp, işin aslını dahi öğrenme zahmetine katlanmayanları tebrik ediyor; üstün haberciliklerinden dolayı da kutluyorum” dedi.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

69193.jpg

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 16:53
banner218