banner116
banner92

Aydın'da ringin sultanlarına ödül

Türkiye Boks Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Yıldız-Genç ve Büyük Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’ndan madalya ile dönen Aydınlı bayan boksörler Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker tarafından ödüllendirildi.

Aydın'da ringin sultanlarına ödül
banner94
banner26

Geçtiğimiz hafta İzmir Çeşme’de başlayan ve dün sona eren müsabakalar Türkiye genelinde 170 sporcunun katılımı ile 13 sıklette gerçekleştirildi.

Aydın’ı temsilen katılan sporculardan yıldızlar kategorisinde 48 kg’da Hidayet Ece, Türkiye 3’üncülüğü elde ederek bronz madalya ve 57 kg.da Seçil Kendirli Türkiye 2’nciliği elde ederek gümüş madalya kazandı. 57 kg’da Türkiye 2.’si olan Seçil Kendirli aynı zamanda milli takım kampına çağrıldı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yıldız Bayan Milli Takım Antrenörü Yavuz Kılıç, başarılı sporcular Hidayet Ece ve Seçil Kendirli ile birlikte İl Müdürü Bekir Çeker’i makamında ziyaret ederek müsabakalar ve şampiyona hakkında bilgi verdi.
“SULTANLAR AYDIN BOKS TARİHİNE GEÇTİ”
Ringin Aydınlı sultanlarının
Aydın boks tarihine geçtiğini de belirten Kılıç, “Aydın’ın boks tarihinde ilk defa bayanlarda en başarılı dereceler elde edildi. Bu başarıları gayretli ve azimli çalışmalarımız neticesinde önümüzdeki süreçte daha üst seviyelere çıkartarak milli takımlara başarılı sporcular kazandıracağız. İl Müdürümüz Bekir Çeker’e vermiş olduğu maddi ve manevi tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İl Müdürü Bekir Çeker, başarılarından sporcuları ve antrenörü tebrik ederek Ringin sultanlarını ödüllendirdi. Çeker, “Türkiye genelinde katılımın bu kadar yoğun olduğu şampiyonada elde edilen dereceler bizleri gururlandırdı. Evlatlarımın gözlerinden öpüyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

ringin-sultanlari.jpg

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 08:30
banner118