banner274

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Özmeriç'in talebine olumlu yanıt verdi

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç'in Aydınpost'ta yer alan ve Aydın şoför esnafının Hükümetten ve yerel yönetimlerden beklentilerine ilişkim haberi sonrasında Aydın Büyükşehir Belediyesi cevap verdi. Aydınpost'a konuşan Başkan Özmeriç, Aydın BŞB'den olumlu geri dönüş aldıklarını aktararak açıklamalarda bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Özmeriç'in talebine olumlu yanıt verdi

Başkan Özmeriç’ten Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, zorlu geçen 2020 yılı sonunda şoför esnafının Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan alacakları ruhsat ve güzergah izin belgelerinde sorun yaşamayacaklarını belirterek bu girişiminden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti. 

2020 yılı Mart ayında Korona virüs salgınının Türkiye’de de görülmesi ile birlikte şoför esnafının ciddi bir sıkıntıya girdiğini ve o günden bu yana ülke genelinde olduğu gibi Aydın’daki şoför esnafının da zor günler yaşadığını kaydeden Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, “Aydın il genelinde 897 taksi, 2 bin 204 servis aracı, 2 bin 849 toplu taşıma aracı olmak üzere direksiyon başında yaklaşık 6 bin esnafımız var. 2020 yılı direksiyon başındaki tüm şoför esnafımız için çok sancılı geçti. Şoför esnafımız bu dönemde masraflarını karşılamak bir yana ciddi zarar etmesine rağmen önemli bir kamu görevini yerine getirmenin bilinci ile vazifesini aksatmadan sürdürmeye çalışıyor. 2 hafta sonra yeni yıl dolayısıyla yenilenmesi zorunlu olan ruhsat ve güzergah izin belgeleri şoför esnafımız için büyük bir sorun idi. Maalesef pandemi sürecinde şoför esnafı yakıtını bile borç bularak karşılama çabasına girdiğinden dolayı belediyeye ödeyeceği otogar ve yol kullanım ücretlerini ödeyemedi. Borçlu olan şoförler ruhsatlarını yenileyemiyordu. Bu konuda gerekli kolaylığın sağlayan Aydın Büyükşehir Belediyesine şoför esnafımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 11:08
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k