• BIST 110.157
 • Altın 155,759
 • Dolar 3,8482
 • Euro 4,5394

  Adaylıktan çekilirim dedi

  20.01.2009 18:29
  Ak Parti Aydın Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rıdvan Eşin, Aydınpost'a yaptığı açıklamada aşağıdaki mektubu okuyup o şekilde hareket edecek bir aday varsa ben bugün çekilmeye hazırım dedi.
  Adaylıktan çekilirim dedi
  Adaylıktan çekilirim dedi Adaylıktan çekilirim dedi Adaylıktan çekilirim dedi

  Ak Parti Aydın Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rıdvan Eşin, Aydınpost'a yaptığı açıklamada aşağıdaki mektubu okuyup o şekilde hareket edecek bir aday varsa ben bugün çekilmeye hazırım dedi.

  Eşin yaptığı yazılı açıklamasında şunları söyledi:
  Adalati, takvası ve hizmetleriyle meşhur Emevi halifesi Ömer Bin Abdulaziz (r.a.) halife olunca, Hasan-i Basri (r.a.) ye mektub yazıp, âdil devlet reisinin nasıl olması gerektiğini kendisine yazmasını istedi.
  Bu arzu üzerine Hasan-i Basri (r.a.) şu mektubu yazdı;
  -“Ey Mü"minleri emiri! Bilmiş ol ki, Allah-u teâlâ âdil devlet reisini, zulme, haksızlıklara manı olucu, zayıflara yardımcı, darda kalanlara destek olarak yaratmıştır.”
  -“Âdil devlet reisi, kendi malını nasıl korur ve evladına nasıl şefkatli davranırsa, Teb"asına da öyle davranır. O bedendeki kalb gibidir. Uzuvlar onun iyi olmasıyla iyi olur. Bozulmasıyla da bozulur.”
  -“Âdil devlet reisi Allah-u teâlâ"nın emirlerine uyar. O"na itaat eder. Emrindeki teb"asını da Allah-u Teâlâ"ya itaat etmeye sevk eder.”
  -“Ey Mü"minleri emiri, saltanatta, sahibinin himayesine verdiği malı ve aileyi darmadağın eden köle gibi olma! Allah-u Teâlâ kötülüklerden sakınılması için cezalar emretti Bunu uygulayacak olan (reis) suç işlerse hiç olur mu?…”
  -“Ey Mü"minleri emiri" Ölümü, ölüm anında yakınlarının sana yapacakları yardımın azlığını ve ölümden sonrasını düşün. Ölüme ve ondan sonrasına hazırlık yap. İyi bil ki, şimdi bulunduğun makamdan başka, senin başka bir makamın daha vardır. Orada uzun müddet kalacaksın. Dostların seni orada yalnız bırakacak tek başına (kabir) içinde kalacaksın.”
  -“Kişinin Kardeşinden, anasından, babasından, hanımından ve çocuklarından kaçacağı günde, sana yardımcı ve dost olacak şeyi hazırla. Kabirdekilerin diriltileceği, gizli olan şeylerin ortaya çıkarılacağı zamanı hatırla. Artık o zaman bütün sırlar açılmış olacaktır. Büyük küçük ne varsa hepsi amel defterine yazılmıştır.”
  Ey mü"minleri emiri! Şu anda sen bir mühlet içindesin. Fırsat elde iken ve ecel gelip, çatmadan, fırsat elden gitmeden Allah-u Teâlâ"nın kulları hakkında adaletle hüküm ver. (Cahillerin hükmü ile hüküm verme!) onlar hakkında zalimlerin tuttuğu yolu tutma! Böyle yaparsan hem kendi günahını, hem de başka günahları yüklenirsin!..”
  -“Senin felaketine sebep olan şeylerden istifade eden insanlar seni gaflete düşürmesin. Kendileri dünya menfaatlerini elde etmek için seni ahirette kavuşacağın ni"metlerden uzaklaştırırlar.”
  -“Bu günkü gücüne kuvvetine bakma, ahirette halinin ne olacağını düşün (Ona göre iş yap). Ölüm bir ağ gibi seni sarmış her an yaklaşmaktadır. Hesap vereceksin.”
  Ey Mü"minlerin emiri! Sana şefkat edip, elimden gelen nasihatı yaptım. Sana yazdığım bu mektubu dostunu tedavi eden tabibin ilacı gibi kabul et. O, dostunu şifaya kavuşturmak için acı ilaç içirir.”
  -“Allah"ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerine olsun ey Mü"minlerin Emiri.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim