Bu yıl 25’inci kez düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması muhteşem bir final gecesine imza attı.

Yıllar sonra yeniden Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşen Altın Güvercin Beste Yarışması’nın final gecesini binlerce kişi izledi. Sunuculuğunu ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in yaptığı, 25. Altın Güvercin’de sözü ve müziği Merve Öner Demirci’ye ait olan ve Ezgi Gürbüz tarafından yorumlanan “Birdenbire Olmaz” isimli beste birinci oldu. Türk pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener şarkıları ile Altın Güvercin coşkusunu zirveye taşıdı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde ve Eviz Yapı Ana sponsorluğunda düzenlenen 25. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın görkemli final gecesi Özer Türk Stadyumu’nda binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Final gecesi Tele 1, NR1 Türk TV ve Number 1 Türk FM'den canlı olarak yayınlandı. Final gecesine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ile ilçe yöneticileri, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğu, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek ile ilçe yöneticileri, İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanı Hayati Atlı, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, KUSAV Başkanı Levent Köylü ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Son dakika! Kuşadası'ndaki 'mıcır' soruşturmasında 6 kişi tutuklandı Son dakika! Kuşadası'ndaki 'mıcır' soruşturmasında 6 kişi tutuklandı

altin_güvercin_final (11)altin_güvercin_final (12)altin_güvercin_final (13)