Amazon platformunda yayınlanan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri izlenme rekorları kırdı. Yapım şimdiden rekor izlenme elde etti.

Apple rakiplerine göz dağı verdi! Gelecek yıl her şey değişecek Apple rakiplerine göz dağı verdi! Gelecek yıl her şey değişecek
Yüzüklerin Efendisi serisinin devamı olan dizi serisi yoğun ilgi ile karşılandı. Amazon bir basın açıklamasında, Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nin iki bölümlük galasının 24 saat içinde dünya çapında 25 milyon izleyiciyi kendine çekerek Prime Video tarihindeki en büyük çıkış olduğunu söyledi. 

Amazon Studios başkanı Jennifer Salke, "Tolkien'in tüm zamanların en popüler yapımı olarak sunduğu Yüzüklerin Efendisi birçok kişinin fantezi türünün gerçek kaynağı olarak kabul ediliyor. Bu hikayeden bizim de gurur duyacağımız bir şey çıkması mutluluk verici" ifadelerini kullandı.

İlk sezon için bildirilen 465 milyon dolarlık bütçe ile yayın hayatına başlayan dizi izlenme rekorları kırdı. HBO'nun rakibi House of Dragons serisinin yoğun rekabetine rağmen Yüzüklerin Efendisi dizisi izlenme rekorları kırdı. Dizi HBO ve HBO Max platformlarında 9.986 milyon izleyiciyle HBO tarihindeki en yüksek derecelendirmelere girdi.

Rotten Tomatoes gibi sitelerde, kullanıcılardan yüzde 37, eleştirmenlerden yüzde 84 puan alan dizi genel olarak izleyicilerin ilgisini kazanmış görünüyor. Dizi, renkli aktörleri elfler, cüceler ve diğer karakterler olarak seçme kararı yüzünden trollerle karşı karşıya kalmıştı. Yoğun eleştiriler ile savaş halinde olan yapım trolleri platformundan engellemek ve olumsuz yorumlarla savaşmak için elinden geleni yapıyor.