Erdoğan'dan ekonomik kriz açıklaması: Sıkıntıları çözecek irade yine bizde Erdoğan'dan ekonomik kriz açıklaması: Sıkıntıları çözecek irade yine bizde

Yeniden Refah Partisi'nden istifa eden Gördes ilçe başkanı ve 5 kişi AK Parti'ye katıldı. Veteriner Hekim olan Adil Duru'nun da aralarında bulunduğu 6 kişilik grup, AK Parti Gördes İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen bir törenle AK Parti'ye kabul edildi. Rozetleri AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Genel Başkan Vekili Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Nevin Sert tarafından takıldı.

Yeniden Refah'tan kopuş: İlçe başkanı ve 5 kişi AK Parti'ye geçti - 1. Resim

“İLÇE TEŞKİLATIMIZA DARBE”

İstifa nedenlerini açıklayan Adil Duru, "Yeniden Refah Partisi Gördes İlçe Teşkilatı olarak bize il başkanlığımızdan telefon edilerek, 6 Şubat tarihinde belediye başkan aday adaylarını tespit etmemiz istendi. Biz de partimiz üyesi iki aday adayını teklif ettiğimiz halde il başkanlığı partimiz üyesi olmayan İlhan Türe’yi aday gösterip ilan etti. Bu yasal değildir. İlçe teşkilatımıza darbedir. Aday gösterilince AK Parti’den istifa ettiği anlaşılmaktadır. Arkadaşları olan 4 kişinin dahi AK Parti’den istifa ettikleri meçhul olup, partimiz üyesi olmadıkları kayıtlarımızda bellidir. 7 Şubat tarihi saat 13.00’a kadar ilçe teşkilatı olarak dimdik ayakta ve görevdeydik. İl Başkanı Hakan Lalebaş’a götürdüğümüz aday adayı listesini bizden almayarak, bizleri geri çeviren il başkanlığı ile bu saatten sonra çalışmaya devam etmemizin partimizin prensiplerine leke düşüreceğini gördüğümüzden dolayı teşkilat olarak, ilçe başkanı ve üyeleri olarak istifa ediyoruz" dedi.

Yeniden Refah'tan kopuş: İlçe başkanı ve 5 kişi AK Parti'ye geçti - 2. Resim

Rozet takma töreninden sonra AK Parti Gördes İlçe Başkanı Halil Erden ve AK Partili Belediye Başkanı ve başkan adayı Muhammet Akyol, partiye katılanları tebrik etti.