En düşük aylık alan emekliye kira, yakıt ve gıda desteği verilecek. Emeklilerin rahat bir nefes alması sağlanacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı emeklilere yönelik yeni bir düzenleme için kolları sıvadı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı memur emeklilerinde olduğu gibi yüzde 49,25'e yükseltilmişti. En düşük emekli maaşı da 10 bin liraya çıkartılmıştı. Hükümet emekliler için sosyal yardımlar noktasında da önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

EMEKLİYE ŞU AN EK ZAM GÜNDEMDE DEĞİL

Edinilen bilgilere göre emeklilere tekrar bir zam yapılması planlanmıyor. Ancak bu seçenek tamamen masadan kalktı anlamına gelmiyor. Seçim öncesi ek zam konusu bir kez daha gözden geçirilecek.

EMEKLİNİN SOSYAL HAKLARI GENİŞLETİLECEK

Hükümetin şu aşamadaki önceliği sosyal yardıma ihtiyacı olan emeklilerin imkanlarını daha da genişletmek yönünde.

EN DÜŞÜK AYLIK ALAN EMEKLİLER YARARLANACAK

Başta kira, ısınma ve gıda yardımı olmak üzere birçok konuda emekliye destek verilecek.

Ancak bunun da bazı şartları var. Yardımlardan en düşük emekli aylığı yani 10 bin lira alan emekliler faydalanabilecek.

Ayrıca emeklinin kendi evinin olmaması kirada oturması gerekiyor. Yardım için şartların konulmasıyla yararlanacak kişi sayısı sınırlanmış olacak. Böylece personel rejimi dengesi bozulmayacak.

Dünyaca Ünlü Ekonomist Türkiye'yi İşaret Etti: Seçim Sonrası Felaket Geliyor! Dünyaca Ünlü Ekonomist Türkiye'yi İşaret Etti: Seçim Sonrası Felaket Geliyor!

Enflasyonla mücadele programı da bozulmayacak. Ekonomik dengeler gözetilecek. Düzenlemenin kısa süre içinde gündeme alınması bekleniyor.