WhatsApp’a gelen yeni özellik, görüntülü konuşmayı sevenleri çok mutlu edecek WhatsApp’a gelen yeni özellik, görüntülü konuşmayı sevenleri çok mutlu edecek
İşletim sistemi denildiğinde akla gelen ilk isim tabi ki Windows oluyor. Bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bir kısmının tercih ettiği bu Windows, son zamanlarda son sürümü Windows 11’e getirdiği yeniliklerle adından bahsettiriyor. Her ne kadar henüz nihai kullanıcıların kullanımına sunulmasa da dosya gezgini için sekme seçeneği de bu özelliklerden biri. Ancak Microsoft’un Windows 11 kullanıcıları için düşündüğü tek önemli yenilik bu değil.

Son sızıntılardan anlaşıldığı üzere Microsoft, Windows 11 kullanıcıları için ekran kaydı alma özelliğini devreye sokacak. Bugüne kadar üçüncü parti programlar sayesinde ekran kaydı alabilen Windows kullanıcılarının en çok talep ettiği özelliklerin başında ekran video kaydı alabilmek geliyordu. Yıllardır süren bu talebi Windows 11’i daha cazip kılmak için devreye alacak olan Microsoft’un, bu sebeple ilgili özelliği Windows 10’a getirmesi beklenmiyor.

Öte yandan bu özelliğin detaylarına ilişkin henüz detaylı özellikler ise bilinmiyor. Örneğin video kaydetme süresi ne kadar olacak ya da kaydedilen videolar hangi formatta kaydedilecek bunlar şimdilik muallak. Ayrıca video kayıt kalitesi, çözünürlüğü, ses frekans aralığı gibi detayların da bilinmediğini belirtelim.

Eğer iddialar doğruysa bu özelliğin önümüzdeki ay kullanıma sunulacağı düşünülüyor. Bu nedenle sızıntılar vasıtasıyla bu özellikleri öğrenemesek bile, yine de uzun süre merak içerisinde kalmayacağımız kesin gibi bir şey.