Amerikalı sosyal medya platformu WhatsApp, aylık aktif kullanıcı bazında dünyadaki diğer bütün uygulamalardan daha yüksek sayıda kullanıcıya sahip. Neredeyse her akıllı telefona ilk kurulan uygulamalardan biri olan WhatsApp’ın bu popülaritesinin arkasında sürekli güncellenen yapısı bulunuyor. İşte WhatsApp bu yönünü bir kez daha ortaya koyarak önemli bir iyileştirmenin daha altına imza atmaya hazırlanıyor.

Gelen son haberlere göre şirket, şimdilerde “Görüntülü Arama Kısa Yolu Oluşturma” özelliği üzerinde çalışıyor. Aslında isminden de anlaşılacağı üzere bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları artık rehberlerinde bulunan WhatsApp kullanıcılarından istediklerine ilişkin arama kısa yolu oluşturabilecek ve bu sayede tek tıkla istedikleri zaman görüntülü konuşma aşamasına geçebilecekler.

Tabi görüntülü konuşma WhatsApp için yeni bir teknoloji değil. Ancak uygulamanın şu an ki sürümünde görüntülü konuşma yapmak isteyen kullanıcılar, bunun için önce aramalar kısmına girmek sonra oradan rehberi açıp istedikleri kişiyi bulmak zorundalar. Bununla birlikte yeni güncelleme sonrasında bu adımlara gerek kalmayacak ve bir kereliğine oluşturulan Kısa Yollar sayesinde sık görüşülen kişiler için Görüntülü Arama Kısa Yolu oluşturulabilecek. Bu sayede de kişi, tek bir tıkla çok daha zahmetsiz bir şekilde yeni görüntülü konuşma başlatabilecek. Tabi bu özellik şu an hala gelişim aşamasında, yani ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.