Geçtiğimiz yıl WhatsApp'ın güvenlik problemlerinin gündeme gelmesi ile popülerleşen Telegram şimdi yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Telegram, sohbet mesajlarına verilen tepkiler, emoji durumları ve sırasıyla iOS ve Android'deki kullanıcı arayüzü iyileştirmeleriyle ilgili bazı özelliklerinde yeni güncellemeler duyurmaya başladı. Geçtiğimiz yıl WhatsApp güvenlik problemleri sebebiyle daha fazla kullanılmaya başlanan uygulama oldukça popüler hale gelmişti.

Tepkilerden başlayarak, Premium kullanıcılar artık "sonsuz tepki seçeneklerine" sahip olacak. Üç adede kadar animasyonlu emoji ile bireysel mesajlara tepki verebilecekler. Telegram, herkesin kendi özel animasyonlu emojilerini yüklemesine izin veren Emoji Platformunu geçen ay başlatmıştı. Emoji paneli artık daha fazla emoji ve emoji paketine uyum sağlamak için genişliyor. Premium sahibi olmayan kullanıcılar için tek sıralı seçime daha fazla tepki eklendi.

Emoji Durumları, artık Premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Emoji Durumları, belirli bir süre sonra sona erecek şekilde ayarlanabilir olacak. Bir Emoji Durumu ayarlamak için profilinizdeki Premium rozetine dokunmanız ve basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Instagram'da fotoğrafları veya videoları açıp kapatmak için bazı yeni Android UI animasyonları mevcut olacak. Bu arada, Telegram uygulama simgesi artık Android 13'ün temasıyla uyumlu. iOS Telegram uygulaması, yeni animasyonlu simgelerle kabarcıklı bir kurulum sayfası alacak ve her iki platform da artık Apple ile Giriş Yap veya Google ile Giriş Yap seçeneğine sahip.