Dünyaca Ünlü Ekonomist Türkiye'yi İşaret Etti: Seçim Sonrası Felaket Geliyor! Dünyaca Ünlü Ekonomist Türkiye'yi İşaret Etti: Seçim Sonrası Felaket Geliyor!

e-Devlet portalı emekli maaşı hesaplama hizmetini devreye aldı. Emekli adayları için eklenen yeni özellikle gerekli şartları sağlayan kullanıcılar, yapacakları basit bir işlemle emekli olunca alacakları olası maaşı artık e-Devlet'ten de öğrenebilecek.

SGK TAHMİNİ MAAŞ HESAPLAMA ARTIK E-DEVLET

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) milyonlarca emeklinin yeni kök maaşını e-Devlet’e yükledi. Bugüne kadar SGK'nın internet sitesi üzerinden yapılan ‘ne kadar emekli maaşı alırım?” sorgulaması artık e-Devlet'ten gerçekleştirilebilecek.

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

e-Devlet'ten hesaplamayı yapmak oldukça basit. Öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılıyor. Arama motoruna "Ne kadar emekli maaşı alırım" yazılıyor. İlk seçenekte çıkan "4A emekli aylık bilgisi hesaplama"ya tıklanıyor. Gelen ekranlarda istenen bilgiler girildikten sonra alınacak tahmini emekli maaşı ve diğer bilgiler görülebiliyor.

Uygun şartları sağladıktan sonra emekli maaşını öğrenmek artık dakikalarınızı alacak. Kullanıcı dostu uygulama, beğeniyle karşılandı.

e-Devlet kapısı, dijitalleşen Türkiye yolunda önemli bir araç haline geldi. Devlet tarafından verilen hizmetler, e-Devlet aracılığıyla elektronik ortamda vatandaşlara sunuluyor.