Vatandaşı enflasyona karşı ezdirmeyen Tarım Kredi Kooperatiflerinden kritik karar. Tarım Kredi hem tarlada hem markette indirim ve sabit fiyat kampanyasını başlattı. Bu kampanya ise Ramazan Bayramına kadar devam edecek. 

Süt Fiyatlarından Sonra Peynire Zam Yolda! Süt Fiyatlarından Sonra Peynire Zam Yolda!

TARIM KREDİ'DEN ENFLASYON DİRENCİ!

Türkiye'nin hemen hemen her yerinden market açan Tarım Kredi Kooperatifleri 4 bine yakın marketiyle tarladan mutfaklara girdi. Doğal üretim olan Tarım Kredi kooperatif marketler enflasyonun yıllık yüzde 67'e çıkması ardından vatandaşların yüreğine su serpen açıklamada bulundu. 

Özellikle asgari ücret ve emekli maaşıyla geçinen vatandaşların ceplerini düşünen Tarım Kredi, ürünlerinde indirim ve sabit fiyat kampanyasını başlattığını duyurdu. Piyasadaki tüm marketlere oranla neredeyse yarısından da ucuz olan ürünlerinin başında mutfaklarda en sık yer alan, makarna, bulgur, pilav ve mercimekte sabit fiyat olacağını vurguladı. 

2.5 Kilo Osmancık Pilav 95.00 TL

2 Kilo Un 31.00 TL

5 Mart ve 14 Nisan tarihleri arasında başlayacak olan kampanyalarda enflasyon direnci başlattı. 

TARIM SAHASINDA DA DEV HAREKET! YEM, MOTORİN...

2 bine yakın Tarım Kredi kooperatifinde, motorin, zirai ilaç ve tohumda, kampanya süresince vade farkı uygulanmadan hasat sonu yani ortalama 31 Ağustos'a kadar vadeli satış yapılacağını da duyurdu. Karma hayvan yemlerinde ton başına yüzde 5'e varan yapılacak indirim market raflarına da yansıtılacak. Tarım Kredi Kooperatif marketlerde tavuk ve kırmızı et fiyatlarında indirimlere gidilecek. 

Tarımla uğraşan çiftçiyi de baz alarak da büyük indirimler ve taksit imkanları sunulacak. İndirime ek olarak söz konusu yem satışlarının üreticilere vade farkı uygulanmadan 4 ay vadeli yapılması sağlanacak. Kimyevi gübrelerde ton başına yüzde 5'e varan indirim yapılacak ve indirim sonrasında oluşacak fiyatlara kampanya dönemi süresince herhangi bir zam uygulanmayacak. Kampanya süresince piyasada daha düşük fiyat oluşması halinde, fiyatlar çiftçilerin lehine olacak şekilde tekrar düşürülecek.