Dünyanın en popüler video akış platformları, birer ikişer şekilde ülkemizde faaliyet geçmeye devam ediyor.

Google Mesajlar sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor Google Mesajlar sonunda beklenen özelliğe kavuşuyor
Dünya bambaşka bir boyuta doğru gidiyor. Birçok insan televizyonların hele hele de televizyon dizilerinin hiç bitmeyecek bir furya olduğunu sanıyordu. Ancak çevrimiçi platformların ortaya çıkmaya başlamasıyla birlikte bütün tabular yıkılmış görünüyor. Yapılan araştırmalara göre televizyon kullanım oranı geçtiğimiz yıllara göre önemli bir oranda gerilerken, asıl ilginç olanı ise televizyonun açık olduğu saatlerde de normal karasal yayınlar yerine çevrimiçi platformların tercih ediliyor olması. Hal böyle olunca da ülkemiz bu konuda kendini geliştirmiş dev şirketlerin uğrak noktası haline geliyor.

Sektörün ilk isimlerinden biri tabi ki Netflix’ti. Akabinde BluTV, Disney+ derken, şimdi de sırada HBO Max var. Dünya genelinde kendisini fazlasıyla kanıtlamış olan bu platform, ülkemizdeki girişimi için RTÜK’ten gerekli izinleri aldı. Bunun anlamı artık HBO Max’ın Türkiye’de faaliyete girmesinin önünde herhangi bir engel kalmadı.

Peki HBO Max ülkemizde başarılı olabilecek mi? Aslında platform içerisinde birçok önemli yapım bulunuyor. Ancak bu isimler içerisinde en çok öne çıkanı tabi ki Game of Thrones olacaktır. HBO Max’ın da en güvendiği isim olan bu efsane yapımın, katılımcılar üzerinde önemli bir rol oynaması bekleniyor. Tabi bu ana hikayenin yanında House of Dragos gibi ikincil öneme sahip ancak kendini daha ilk bölümden kanıtlamış yapımların olduğunu da söyleyelim. Bakalım bu yapım ülkemizde ne kadar başarılı olabilecek?