Netflix beklenen özelliği tüm kullanıcılara sunacak. İşte şirketin merakla beklenen özelliği ile ilgili tüm detaylar.

Netflix, orijinal film kitaplığının ses kalitesini artırmak amacıyla tüm platformlar için uzamsal sesi başlattı. Özellikle bir dizi veya film izlemek için kulaklık kullanan kullanıcılar için, işlevsellik daha etkileyici bir ses deneyimi sunulacak. Sennheiser ve Netflix, ek donanıma veya profesyonel bir surround kurulumuna gerek kalmadan stereo hoparlörler veya kulaklıklar aracılığıyla aktarılabilen genişletilmiş bir uzamsal ses çıkışı geliştirmek için işbirliği yaptı.

Netflix platformundaki stereo çıkış yerine, onu destekleyen içerik artık Sennheiser'ın Ambeo 2 Kanallı Uzamsal Ses biçimini kullanacak. Ambeo, daha sürükleyici bir stereo profil oluşturmak için seçilen içerik için mevcut olan herhangi bir surround ses veya Dolby Atmos ses parçalarını kullanıyor.

Ek olarak Netflix, 5.1 surround ses ve Dolby Atmos sesle zengin bir surround ses deneyimi sunmak için Apple TV, iPhone ve iPad cihazlarında Apple'ın uzamsal sesini de destekliyor. Uyumlu bir Apple cihazında uzamsal ses dinleyebilmek için “Akış kalitesi” parametresi “Yüksek veya Otomatik” olarak ayarlanacak.

Bu özellik, tüm Netflix abonelerine sunulacak ve ayrıca genellikle uzamsal sesi desteklemeyen cihazlarda da çalışacak. Şu anda, spital ses özelliğini kullanan Netflix içeriği kitaplığı sınırlı, ancak kullanıcılar, spiral sesli şovların ve filmlerin tam listesini almak için arama çubuğunda uzamsal ses araması yapabilir. Bazı erken seçimler arasında Red Notice, The Witcher, Locke & Key, The Adam Project ve Stranger Things 4 yer alıyor.