31 Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala CHP'de "adaylık" krizi devam ediyor. CHP'nin özellikle İzmir'de hem açıkladığı hem de yeniden aday göstermediği belediye başkanları üzerinden tartışmalar yaşanıyor. Tartışmaların odağındaki isimlerden birisi de Tunç Soyer.

Aday gösterilmediğini, MYK toplantısından 5 dakika önce öğrendiğini açıklayan Soyer, bu durumu "en hafif tabiriyle siyasi nezaketsizlik" olarak değerlendirmişti. DEM Parti'den İzmir adayı olacağı yönünde iddialarında bulunduğu Soyer, sessizliğini bozarak DEM Parti'den aday olmayacağını açıklamasına rağmen 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde nasıl bir rol oynayacağı merak ediliyordu.

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını açıkladığı Cemil Tugay'ın da tepki çekmesine üzerine Tugay'ın geri çekilip, Soyer'in yeniden aday gösterileceği iddiaları da ortaya atılmıştı. Tüm bu tartışmalar yaşanırken Özgür Özel ile görüşme yapan Tunç Soyer, "İzmir'de aday değişiyor mu?" sorularının gündeme gelmesine neden oldu.

Bahçeli'den İliç çıkışı: Kim ne biliyorsa anlatsın da görelim Bahçeli'den İliç çıkışı: Kim ne biliyorsa anlatsın da görelim

Tunç Soyer'in, Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları merak konusu olurken, Soyer'den açıklama geldi. Soyer, Özgür Özel'in "gelecekte, farklı alanlarda birlikte çalışma" teklifini reddettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tunç Soyer şunları ifade etti;

"Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in davetiyle Ankara’da görüştük. İzmir ve İzmir'deki yerel seçim ile ilgili endişelerimi, görüş ve önerilerimi ilettim. Kendisinin gelecekte farklı alanlarda birlikte çalışmamız ile ilgili teklifleri için teşekkür ettiğimi, ancak şu an böyle bir talebim olmadığını dile getirdim. İzmir'in ve Türkiye'nin aydınlık geleceği için doğru olanı söylemeye, bu memleket için canla, başla, aşkla çalışmaya devam edeceğim."