Amerikalı teknoloji devi Apple, yoğun bir şekilde iPhone 14 serisi üzerinde çalışırken, ortaya çıkan yeni bir görsel bu telefonların kameraları hakkında önemli bilgiler veriyor.

Her yıl olduğu gibi bu Eylül ayında da, Apple’ın yeni iPhone modellerini göreceğiz. iPhone 14 serisi olarak adlandırılan yeni modeller hakkında şu ana kadar ortaya birçok iddia atılmış olsa da, aslında şu ana kadar bu telefonun tasarımı veya özellikleri hakkında elimizde iddialardan başka bir şey yok, daha doğrusu yoktu.

Çin’in en büyük platformlarından biri olan Weibo’da paylaşılan yeni bir görsel, iPhone 14 serisinde kullanılacak akıllı telefonların kameraları hakkında da çok önemli bilgileri gözler önüne seriyor. Buna göre iPhone 14 serisiyle karşımıza çıkacak olan yeni kameralar, aslında gerek büyüklük gerekse de sayı bakımından telefonun önceki serisiyle bir hayli benzer.

Öte yandan dört farklı model olarak karşımıza çıkacağı netleşen iPhone 14 serisinde, iPhone 14 ile iPhone 14 Plus’ın kamera tasarımı aynıyken, Pro modelleri olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleri ise kendi aralarında bir benzerlik sunuyorlar.

Bugüne kadar paylaşılan bilgilere baktığımız zaman zaten aslında iPhone 14’ün selefinden da farklı bir cihaz olmayacağını anlamıştık. Hatta öyle ki iPhone 14 ile iPhone 14 Plus modellerinde kullanılacak işlemciler bile iPhone 13 serisiyle aynı olacak. Buradaki farkın ise iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde yaşanması bekleniyor.