Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Dr. Selim Temurci’nin Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'la ilgili çarpıcı itirafı dikkat çekti. Temurci, tv100'de canlı yayınlanan Farklı Açılar programında Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'la ilgili değerlendirmesini paylaştı.

Murat Kurum, Turgut Altınok ve birçok isim... AK Partililerin seçim çalışmaları İsrailli şirkete emanet! Murat Kurum, Turgut Altınok ve birçok isim... AK Partililerin seçim çalışmaları İsrailli şirkete emanet!

“MURAT BEY ÖNDE”

CHP listelerinden seçime girerek milletvekili seçilen Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Dr. Selim Temurci, kendisine yöneltilen "Size göre Murat Kurum’un şansı mı daha yüksek Ekrem İmamoğlu’nun mu?" sorusuna yanıt veren Temurci, "Murat Beyin önde olduğunu düşünüyorum." dedi.

İTTİFAK İDDİALARINA YANIT VERDİ

Gelecek Partisi'nin AK Parti ile ittifak kuracağı iddialarına da açıklık getiren Temurci, “Gelecek Partisi, Türkiye’de her siyasi parti ile görüşüyor. Gelecek Partisi’nin yönetimi İstanbul, Ankara, İzmir, Konya konusunda siyasi partilerle görüşüyor. 20 Şubat’a kadar karar verecekler. Önümüzdeki süreçte mevcut belediye başkanının performansını İstanbullular değerlendirecek. Murat Kurum’unda performansını değerlendirecekler. Açık ifade edeyim. Ben İstanbul’un siyasi kavgaların merkezi olmasını istemiyorum. Siyasi kariyer için İstanbul çok önemli bir ildir. İstanbul’a hizmetkar olmadan daha büyük hedefler peşinde koşarsanız İstanbul sizi bir yere taşımaz." diye konuştu.

Temurci, "Ben Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum." dedi.