Mac bilgisayarlara yeni özellikler kazandıran macOS Sonoma güncellemesi çıktı Mac bilgisayarlara yeni özellikler kazandıran macOS Sonoma güncellemesi çıktı

Samsung, önümüzdeki yıl piyasaya sürmeyi planladığı Galaxy S24 serisi için hazırlıklara başladı ve son sızıntılar, yeni serinin özelliklerini, tasarımını, ekran ve batarya detaylarını ortaya çıkardı.

Galaxy S24+ ve S24 Ultra modellerinin batarya kapasitelerinde iyileştirmeler bekleniyor. TUV sertifikasyon veritabanına göre, S24+ modeli 4755mAh batarya kapasitesi (tipik değer 4900mAh) ile gelecek. Bu, S23+'ın 4700mAh kapasitesine göre bir artış demek. Ancak S24 Ultra'nın batarya kapasitesi, önceki modelle aynı olan 4855mAh (tipik değer 5000mAh) olacak. Dahası, S24 serisinin elektrikli araç batarya teknolojisinden yararlanarak 65W hızlı şarjı destekleyeceği konuşuluyor.

Geekbench 6 benchmark testlerine göre, Galaxy S24+ modeli tek çekirdekli 2233 ve çok çekirdekli 6661 skorlarını elde edecek. Bu testler, S24+'ın Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 8GB RAM ile güçlendirileceğini doğruladı.

Öte yandan, Samsung'un tüm Galaxy S24 serisi için tek bir yonga setini kullanmayacağı belirtildi. Duyumcu Ice Universe, Samsung Exynos 2400 yonga setinin geri döneceğini doğruladı. Exynos 2400'ün 10 CPU çekirdeği bulunacak ve GPU benchmark skoru, Snapdragon 8 Gen 3'ün skorunu geçeceği söyleniyor. Bu yonga seti, özellikle Avrupa ve Asya bölgelerindeki bazı modellerde yer alacak.

Tasarım açısından bakıldığında, Galaxy S24 ve S24+ modellerinin daha ince çerçevelere sahip LTPO ekranla geleceği belirtildi. Galaxy S24 Ultra modeli ise muhtemelen S23 Ultra modelinin tasarım dilini koruyacak ve ek olarak titanyum bir çerçeveyle gelme ihtimali üzerinde duruluyor.

Ekran ve kamera özellikleri hakkında da bazı bilgiler var. Galaxy S24+'ın ekran boyutunun biraz büyüyeceği ve 6.65 inç olacağı söyleniyor. Galaxy S24 Ultra modelinin ise değişken zoom özelliğini içermeyerek önceki modelinin dört kamera kurulumunu koruyacağı belirtiliyor. Aynı zamanda, selfie kamerasında bir yükseltme olması beklenmiyor.

Samsung'un Galaxy S24 serisi, batarya kapasitesi, işlemci gücü ve tasarımdaki bu önemli gelişmelerle birlikte, akıllı telefon pazarına heyecan verici bir katkı sağlayacak gibi görünüyor.