Elon Musk şüphesiz dünyanın daha önce görmediği tarzda bir deha. Bugüne kadar dünyanın en zengin insanları listesinin zirvesine yerleşen isimlere baktığımız zaman, bu isimlerin genelde tartışmadan uzak, kendi işlerine güçlerine odaklanan insanlar olduklarını görüyorduk. Ancak zirvesinin en üstünde adeta tek başına duran ve yakın zamanda da pek geçilme ihtimali bulunmayan Elon Musk ise bu profilin tam tersini çiziyor. Bugüne kadar yaptığı pek çok sansasyonel açıklamalarla dünya basınının gündemine giren Musk, neyse ki son açıklamalarını uzun bir aradan sonra tamamen kendi işiyle alakalı bilgilerle süsledi.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamalara göre, kuruluş hedefi hareket halindeki gemilere, uçaklara ve araçlara sorunsuz internet hizmeti vermek olan Starlink uydu sistemleri, artık Antarktika’da dahil olmak üzere 7 kıtanın tamamında faaliyete geçmiş durumda. Bu gelişme üzerineyse, şirket çok uzun zaman önce yaptığı strateji değişikliğiyle hedef kitlesini hareket halindeki araçlarla kısıtlı tutmak yerine, tüm dünya üzerindeki insanlık olarak değiştirdiğini bir kez daha ilan etmiş oldu.

Öte yandan eğer Starlink hizmetini ülkemizden nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, maalesef şu an için Türkiye’deki internet meraklılarının bu servisi kullanamayacağını belirtmek isteriz. Her ne kadar şirket kısa bir süre öncesine kadar Türkiye’yi yakında hizmet verilecek ülkeler kategorisinde tutsa da, son günlerde ülkemizin bu listeden çıkarıldığını ve şu an için tarihi belli olmayan ülkeler listesine dahil edildiğimizi de belirtelim.