Amazon, popüler 2000'ler animasyon dizisi Totally Spies'ın canlı aksiyon uyarlamasını üretmeye başladı. Variety'nin haberine göre, dizinin yapımcılığını ünlü komedyen Will Ferrell üstleniyor. Fransız medya şirketi Banijay Kids'in, eski adıyla Marathon Media, animasyon serisinden uyarlanan bu yeni dizi, Sam, Clover ve Alex'in hem dünya çapında casusluk yaparken hem de üniversiteye uyum sağlamaya çalıştıkları maceralarını konu alacak.

Henüz dizide rol alacak oyuncular belirlenmedi ve senaristlerin kimler olacağı da belli değil. Orijinal Totally Spies dizisi Vincent Chalvon-Demersay ve David Michel tarafından yaratılmıştı ve Beverly Hills, Kaliforniya'dan üç genç kızın WOOHP adındaki bir casusluk ajansı tarafından dünya çapında kötüleşen suçları çözmek için işe alınmalarını anlatıyordu. Casus ekipmanları ise saç kurutma makinesi, topuklu ayakkabı ve ruj gibi kadın aksesuarları olarak gizlenmişti. Bu yönüyle, dizinin animasyon versiyonu bir nevi gençlerin Charlie'nin Melekleri gibiydi, fakat kızlar patronlarıyla yüz yüze görüşüyorlardı.

PES serisi neden battı? Efsanenin çöküşü ve bitişi PES serisi neden battı? Efsanenin çöküşü ve bitişi

2002'deki ilk gösteriminden bu yana, dizi 180'in üzerinde bölüm yayınladı ve bir öncül filmi ile bir yan dizi olan The Amazing Spiez'i doğurdu. Yaklaşık on yıllık bir aradan sonra yedinci sezonu geçen ay Fransa'da gösterime giren Totally Spies, bu yıl içinde Cartoon Network ve Max'te de yayınlanacak. Türkiye’de 2000’li yılların başında da çeşitli kanallarda yayınlanan bu dizi daha sonra kaldırıldı. Ancak izlemek isteyenler merak edenler internette çeşitli sitelerde bu diziye ait içeriklere ulaşabilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Amazon’un bu tarz içerikleri arttırması hoşunuza gider mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.