Teknik direktör Fatih Terim, Yunanistan Süper Liginde bu sezonun bitimine bir maç kala Panathinaikos'tan ayrıldı. Yunan ekathimerini gazetesi, Panathinaikos Başkanı Giannis Alafouzos'un Fatih Terim'i takımdan gönderdiğni yazdı.

Gazetenin haberine göre perşembe gününden itibaren takımda teknik direktörlük konusunda büyük bir iç karışıklık yaşandı ve Başkan Alafouzos, Terim'in “işleri yoluna koymadaki” yetersizliği nedeniyle acil bir değişikliğe gitmeye karar verdi.

Panathinaikos, Terim'in yerine kulübün eski yardımcı antrenörlerinden Christos Kontis'i vekil olarak atadı.

Terim yönetimindeki Panathinaikos, çarşamba günü Selanik'te PAOK'a 4-1 yenilerek üst üste üç mağlubiyetin ardından dördüncü sıraya geriledi. Böylece takımın şampiyonluk şansı kalmadı.

70 yaşındaki Terim, internet üzerinden yaptığı açıklamada, kulüp sahipleriyle yaptığı görüşmenin ardından kulüpteki beş aylık görevine son verdiğini söyledi.

Galatasaray'ın teknik direktörü olarak ülkesinde sekiz şampiyonluk kazanan Terim, "2024-2025 sezonu için planlarımız uyuşmadı" dedi.

Terim, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Dün akşam bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın Başkan Alafouzos ile 2024-2025 sezonu için planlarımızın uyuşmadığı sonucuna vardık. Bu değerlendirme neticesinde, profesyonel ilişkimizin devam etmemesinde karar kılındı." ifadelerini kullandı.

Transfer gündemi alev alev! Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'da neler oluyor? Transfer gündemi alev alev! Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'da neler oluyor?

Terim açıklamasında, "Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana ekibimle birlikte var gücümüzle çalıştığımız Panathinaikos Futbol Kulübü'nde hedefimiz 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamlamak, çok kıymetli Panathinaikos taraftarlarına 13 senedir kavuşamadıkları şampiyonluğu hep beraber yaşatmaktı. Dün akşam bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığımız Sayın Başkan Alafouzos ile, 2024-2025 sezonu için planlarımızın uyuşmadığı sonucuna vardık. Bu değerlendirme neticesinde, profesyonel ilişkimizin devam etmemesinde karar kılındı." ifadelerini kullandı.

Terim, "Atina'da geçirdiğimiz altı ay boyunca bizi bağrına basan başta Panathinaikos taraftarlarına, Sayın Başkan Giannis Alafouzas'a, kulüp çalışanlarına ayrıca bana ve ekibime sevgi saygısını her fırsatta gösteren futbol kamuoyuna da çok teşekkür ediyorum. Yeni yollar ve yolculukların uzak olmadığı zamanlarda görüşmek dileğiyle." dedi.

Panathinaikos, topladığı 71 puanla Yunanistan Play-off Şampiyonluk Grubu'nda 4. sırada yer alıyor.