6 Temmuz 2024 saat 01.57 de YENGEÇ burcunun 14 °derecesinde Sirius sabit yıldızı üzerinde yeniay gerçekleşecek.

Sirius sabit yıldızı gökyüzünün en parlak yıldızıdır.Canis Majoris büyük köpek Ak köpek beyaz köpek şeklinde bilinen bahar aylarında Kuzey yarım kürede çıplak gözle görülebilen Alfa yıldızdır.Sirius Kur'anı Kerim'de Şi'ra yıldızı olarak adı geçen yıldızdır.NECM suresi 49.ayetinde şu şekilde anlatılmaktadır.


وَأَنَّهُۥ هُوَ رَبُّ ٱلشِّعْرَىٰ
Ve ennehu huve rabbu ş-şı'ra.
Şi'ra'nın Rabbi de O'dur. 

"ve muhakkak ki Şi'ra yıldızının Rabbi de O'dur.” 

İlahi kapıların açık olduğu koruma etkisinin yoğun görüldüğü bir yeniay deneyimleceğiz.

Sodep / Soltist yeni ayı bir yıllık döngüyü başlatacak.

Yengeç yeniayı şefkat ve merhameti koruma kollama anne aile kadın temalarını anlatan bir yeniay.Duygusal ihtiyacı anlama Sezgisellikle gelen duygu ve düşüncelerin hissiyatın güçlendiğini hissediyor olacağız.

Yeniay genel olarak Ülke vatan topraklar kökler atalar ören yerleri vatandaşlar ev yuva aile konuları öne çıkıyor.Yeni ayla beraber aile büyükleri yaşlı kimseler ev ofis konut emlak arsa güvenlik konuları araç piyasaları alım satım konuları eğitim öğretim kurumları ticari faaliyetler küçük esnaf ve kobiler imzalar sözleşmeler yolculuklar seyehatler yol ücretleri vs gibi bir çok konuda yeni başlangıçlar yeni girişimler yeni kararlar gelebilir.

Yeni Ay Satürn ve Mars desteği alıyor.Geçmişten gelen sorunları yeniden gözden geçirmek düzene sokmak uzun soluklu kalıcı adımlar atmak üzere harekete geçirecek.Devlet bağlantılı işlerde otorite ve kurumsal alanda başarı şans vaad ediyor olacak.

Önemli sürpriz sıradışı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz ve bu konuda mücadele etmeniz gerekebilir.

Geçmişe doğru bir göz atın derim.Geçen yıldan bu güne neler yaptınız olumlu veya olumsuz bugüne kadar yapılanların hakedişlerini alabileceğiniz bir yeniay.

Yeni Ay Ay düğümlerine sert açıda başlangıçlar biraz zorlayabilir.Kadersel yüzleşmeler yasayabilir geçmişin izleri ikilemde kalmaya kararsızlıklara kuşkucu tavırlara sebebiyet verebilir.

Yeni Ayda JÜPİTER Aldeberan sabit yıldızı üzerinde ve Ay Düğümlerine destek açıda adaletli olan herkesin hakkını alacağını diğer türlü bedeller yaşanabileceğini anlatıyor.

Yeniay an haritasında Boğa burcu yükseliyor ve Venüs'e Mars Uranüs Satürn Neptün desteği bulunuyor.Para piyasaları ekonomi aşk ve ilişkiler önemli gelişmeler ve kararları gelebilir.

Yeni Ay ile birlikte yeni aşk ve ilişkiler başlayabilir.Sürpriz teklifler sıradışı ilişkiler uzun soluklu kalıcı ilişkiler Evliklik kararları gelebilir.Nişan düğün nikah için harekete geçmek kararlar almak için uygun zaman dilimi.Hayâl ettiginiz konularda ilahi desteği hissettiren özel duygusal anlar oluşabilir.

Venüs Şiron arasında ki sert açı aşk acısı geçmişe yönelik yanılgılar ve yaralara işaret ederken yeniay şifalanma yenilenme dönüşüm sürecini başlatacak.

Ev emlak konut piyasaları kiracılar kiralar ve araç piyasaları alim satım konularına yönelik hiç beklenmedik sürpriz gelişmeler ve bankalarda kredi borç konularında bu yönde yenilikler ve kararlar gelişebilir.

Beklenmedik iş teklifi para girişleri ve ani harcamalar hızlı sirkülasyonlu para giriş çıkışları oluşabilir.Yeni Ay bu konularda yeni fırsatları getiriyor olacak.

Yeniay etkisi ile eve yeni eşyalar almak ev için para harcamak aile bireyleri için  harcamalar yapmanız gerekebilir.

Merkür Aslan burcunda çocuklar aşk ilişkiler hobileriniz için harekete geçebilir iletişim teknoloji eğitim için imzalar harcamalar gelebilir.

Sağlık konularında ise kadın hastalıkları meme yumurtalık rahim bölgesi hastalıkları,mide bağırsak sindirim sistemi pankreas hastalıkları,regl artışı,uyku düzensizlikleri fazla görülebilir.Bu dönemde aile büyükleri ile ilgili sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Sirius sabit yıldızı etkili Yengeç burcu yeni ayı hepimizin hayrına olması dileğimle.

Doğum haritalarında 10 ile 18  dereceler arasında Yengeç Oğlak Terazi Koç burçlarında yerlesimleri olanlar yeniaydan doğrudan etkiler alabilirler.

YENİ AYIN BURÇLARA ETKİLERİ 

KOÇ ve Yükselen KOÇ 
Ev yuva aile konularını ele alacağınız bir yeniay.Taşınma aile içi değişimler ve yenilikler aile bireyleri ana gündeminiz.Yeni ayla beraber ev emlak konut edinme eve eşya alma evlenme yuva kurmak için yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.

BOĞA ve Yükselen BOĞA 
Seyehatler eğitim öğretim basın yayın organları araç alım satım kardeşler kuzenler komşular yakın çevre ilişkileri ticari faaliyetler ana gündeminiz olabilir.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER 
Para giriş çıkışları alım satım konuları finansal düzenlemeler yeni bir para girişi ev yuva aile içi harcamalar aile konforu ve güvenliği için yatırım kararları

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ 
Yeniayla yeni bir döneme giriş yapıyorsunuz.Yeni başlangıçlar ve girişimler getirecektir.Bireysel kararlar kendi öz değerinin farkına varmanıza neden olabilir.

ASLAN ve Yükselen ASLAN 
Yeniay ile biraz karışık duygulara neden olabilir.Bu dönemde biraz geri planda kalmak dinlenmek isteyebilirsiniz.Gizli sırlar öğrenebilirsiniz.Rüyalarınız aktifleşebilir mesaj içerikli rüyalar görebilirsiniz.

BAŞAK ve  Yükselen BAŞAK 
Sosyalleşmek arkadaşlarla birarada olmak yeni guruplara topluluklara dahil olmak hâyâllerini gerçekleştirmek üzere cesur adımlar atmak isteyebilirsiniz.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ 
Kariyer hayatınız ile ilgili yeni başlangıçlar yeni girişimler oluşabilir.Yeni bir Ünvan kazanmak veya üstlerinizden Kariyer sahibi kimliklerin desteğini alabileceğiniz zaman dilimi.

AKREP ve Yükselen AKREP 
Yüksek öğretim üniversiteler akademik hukuksal felsefi konular,yurtdışı giriş çıkışlar vize pasaport işleri yurtdışı bağlantılı işler ve yolculuklar oluşabilir.Bu alanlarda önemli şanslı gelişmeler görülebilir.

YAY ve Yükselen YAY 
Finansal konularda yeni düzenlemeler kredi borç alacak verecek konuları öne çıkabilir.Bankalarla oluşan işbirlikler imzalar sözleşmeler için adımlar atabilirsiniz.Sağlık konularında oluşabilecek sorunlara karşı temkinli olunmalı.
OĞLAK ve Yükselen OĞLAK 
İkili ilişkiler Evliklikler ortaklıklar imzalar ve hukuksal konular başta olmak üzere tüm bu alanlarda yeni başlangıçlar ve girişimler getirecektir.Evlenme nikah nişan gibi yeni başlangıçlar adımlar atabilirsiniz.Evliyseniz eşinizin hayatında önemli yeni gelişmeler oluşabilir.

KOVA ve Yükselen KOVA 
Sağlık konularında oluşabilecek bazı gelişmeler oluşabilir.Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmelisiniz.Eğer sağlık sorununuz varsa şifa yönlü iyileştirici gelişmeler oluşabilir.İş hayatınız öne çıkıyor yeni bir iş fırsatı getirebilir.Ev hayvanı alabilir ve gündelik işlerinize yeni bir düzen getirebilirsiniz.

BALIK ve Yükselen BALIK 
Aşk hayatınız ile ilgili yeni gelişmeler oluşabilir.Aşık olabilirsiniz.
Çocuklarınızın hayatında yeni başlangıçlar yeni gelişmeler oluşabilir.Yeni bir hobi edinebilir yeteneklerinizi öne çıkaracak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Bir yıllık kaderin yazıldığı gün Makale: Bir yıllık kaderin yazıldığı gün