WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor
Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, iPhone uygulaması için büyük bir güncelleme yayınlıyor. Artık kullanıcılar, video görüşmesi sırasında başka bir uygulamaya erişmeleri gerektiğinde görüşmeyi kesintiye uğratmayacak şekilde resim içinde resim özelliğini kullanabilecekler.

Resim içinde resim özelliği, WhatsApp tarafından geçen yıl Aralık ayında duyurulmuş ve daha sonra WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulmuştu. Bugünden itibaren, herhangi bir iPhone kullanıcısı, resim içinde resim özelliğine sahip WhatsApp video görüşmelerinden faydalanabilecek.

Sadece App Store'da mevcut olan uygulamanın 23.3.77 sürümü için yayınlanan güncelleme notları, resim içinde resim özelliğinin desteklendiğini onaylıyor. WhatsApp'ın bu yeni özelliği, Apple'ın FaceTime gibi diğer uygulamalarda olduğu gibi çalışır. Bir video görüşmesine katıldıktan ve uygulamayı minimize ettikten sonra, video otomatik olarak diğer uygulamaların üzerine bindiren küçük bir yüzen pencerede gösterilir.

Ancak bugünkü WhatsApp güncellemesi ile daha fazlası geliyor. Şirketin açıklamasına göre, iPhone kullanıcıları artık belge gönderirken açıklama ekleyebilecekler. Ayrıca, WhatsApp artık gruplar için uzun açıklamaları ve özel avatarları destekliyor olacak.