17 Mart'ta düzenlenen, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile 2024 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı sonuçları açıklandı. Peki, TUS tercihleri ne zaman başlayacak?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanması gözler tercih tarihleri ve ilan edilecek kontenjanlara çevrildi. İşte, 2024 TUS/1 tercihlerinde son durum... TUS TERCİHLERİ NE ZAMAN? Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) tercihleri için gözler 2024 yılı ÖSYM sınav takvimine çevrildi. TUS tercihleri geçtiğimiz yıl haziran ayının başında başlamış ve tercih işlemleri 1 hafta sürmüştü. 2024 yılı TUS tercihleri için tarihler henüz açıklanmadı fakat tercih döneminin mayıs ayında başlaması bekleniyor. TUS 1. DÖNEM KONTENJANLARI AÇIKLANDI MI? TUS Kontenjanların tercih kılavuzunun yayınlanmasıyla beraber ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

Evden çıkarken bu hatayı yapmayın! Hırsızların bilinmeyen yöntemi deşifre oldu Evden çıkarken bu hatayı yapmayın! Hırsızların bilinmeyen yöntemi deşifre oldu