banner4
banner23

Aydın ve Urfa'da uyuşturucu operasyonu

Aydın, Şanlıurfa ve Didim’de polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonda 267,9 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 4 şüpheli gözaltına alındı.

Aydın ve Urfa'da uyuşturucu operasyonu
banner19

Edinilen bilgiye göre, Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Didim Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince yapılan istihbarı çalışmalarda S.T.(29), A.F.(26), A.A.(31) ve Ş.B.(26) isimli şahısların “Uyuşturucu Madde Ticareti Yaptıkları tespit edildi. Didim Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nce yapılan çalışmalarda şüphelilerin karışmış oldukları 5 olaya müdahale edildi. Olaylarda toplam 267,9 gram esrar maddesi ele geçirilerek, 11 şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti yapma ve Uyuşturucu Madde Kullanma suçlarından işlem yapıldı.
Şüphelilerin karışmış olduğu “Uyuşturucu Madde Ticareti” suçlarının deşifre edilmesi ve yeterli delil toplandığının anlaşılması üzerine operasyonun sonlandırılması amacıyla Didim Cumhuriyet Savcılığı koordinesinde dün sabah saat 06.30’de Aydın merkez, Didim ve Şanlıurfa ilinde toplamda 4 ayrı adrese eş zamanlı olarak operasyon yapıldı. Operasyonlarda S.T.(29), A.F.(26), A.A.(31) ve Ş.B.(26) şüpheliler yakalandı. Şüpheliler hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma suçundan işlem yapıldı. İşlemleri tamamlanan şüpheliler bugün öğle saatlerinde Didim Adliyesine sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2012, 14:59