İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte gece yarısı itibarıyla yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri yaşanması beklendiği bildirildi. Prof. Dr. Orhan Şen ise İstanbul’da yağışın akşam saatleri ile etkili olabileceğini belirtirken, ‘’Çarşamba günü de Doğu Karadeniz’de bir yağış gözüküyor. Bu önemli bir yağış takip ediyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, "Mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; bu gece yarısı itibarı ile 00.00'dan sonra ısınan havanın yükselmesi nedeniyle il genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri yaşanması bekleniyor. Yağışların, yarın sabah saat 10.00'a kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. AKOM, İstanbulluları etkili yağışlara karşı dikkatli olmaya, gerekli tedbirleri almaya çağırdı. İstanbul’da hava sıcaklıkları hafta boyunca 28 ile 30 derece aralığında seyredecek" denildi.

YAĞIŞ YARIN SABAHA KADAR DEVAM EDECEK

Rusya ve Belarus dünyanın gübre ihtiyacını karşılamak için çalışacak Rusya ve Belarus dünyanın gübre ihtiyacını karşılamak için çalışacak

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’in beklenen hava durumu ile ilgili değerlendirmesi ise şu şekilde;