Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yetkilileri tarafından, sanayici ve ihracatçılara, ticari kredi kartıyla kabuklu fındık alma imkanı getirtildiğini açıklayarak, “Sanayicimiz ile ihracatçımızı rahatlatmak istedik” değerlendirmesinde bulunuldu.

Manisa'da kahreden kaza! 15 yaşındaki Aliya Nur, hayatını kaybetti Manisa'da kahreden kaza! 15 yaşındaki Aliya Nur, hayatını kaybetti

TMO yetkilileri, sanayici ve ihracatçılara, ticari kredi kartıyla kabuklu fındık alma imkanı getirildiğini açıklayarak kamuoyuna duyurdu.

TMO’dan aracılığıyla yapılan açıklamalardan elde edilen bilgilere göre, yaklaşık 38 bin ton kabuklu fındığın satışa çıkarıldığı ve 2023 mahsulü ürünün kilogram fiyatının 130 lira, 2022 mahsulünün kilogram fiyatının ise 126 lira olduğuna bilgisine yer verilerek, sanayici ve ihracatçının banka kredi maliyetlerinden etkilenmemesi adına ticari kredi kartıyla alım yapma imkanı getirildiği bilgisi verildi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) yetkilileri, “üreticiler, fındık stoku kalmadığı, piyasalara arzın yavaşlaması nedeniyle, ihracatımızın kesintiye uğramaması ve aynı zamanda da stoklarımızda bulunan ürünün değerlendirilmesi adına haziran ayı için stoklardaki kabuklu fındığı satışa açtık” açıklamasında bulundu. Satışa çıkarılan 38 bin ton kabuklu fındığa ciddi talep geldiğini açıklayan TMO, “Kabuklu fındık satışlarımızda daha önce denenmemiş kredi kartıyla satış şeklini kullanarak sanayicimiz ile ihracatçımızı rahatlatmak istedik.” Diyerek duyuru yaptı.