Saç dökülmesini durdurmak ve saçlarınızın daha sağlıklı uzamasına yardımcı olmak için doğal yağlarla bakım yapabilirsiniz. Saçlar çeşitli nedenlere bağlı olarak dökülebilir. En çok yaşanan saç problemlerinden biri olan saç dökülmesini durdurmanız mümkün. Saç köklerine vitamin depolayan, güçlendiren ve saçları kalınlaştıran doğal yağlar sayesinde dökülme sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dökülmesini durduran bu yağları Posta.com.tr okurları için derledik.

Saç kökleri zayıfladığında zamanla dökülmeye başlar. Dökülen saçlar, saçlarınızın sağlıksız, cansız ve mat görünmesine yol açar.

Saç dökülmesi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genetik faktörler, yanlış saç bakım uygulamaları, boya gibi kimyasal işlemlere aşırı maruz kalmaz, mevsim değişikliği, stres, yetersiz beslenme gibi birçok şey saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

Günde ortama 10o-120 saç telinin dökülmesi normal kabul edilir. Çünkü zayıflayan saçlar dökülür ve yerine yeniler çıkar. Ancak aşırı saç dökülmesi önlenemediğinde saçlarınız sağlıksız görünür.

Saç dökülmesinden şikayetçiyseniz doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Bazı doğal yağlar saç köklerini besliyor ve saç tellerini onarıyor. İçerisindeki vitaminler sayesinde saç dökülmesini durduruyor. Saç dökülmesini durduran yağları bu yazımızda bulabilirsiniz.

1- ARGAN YAĞI

Argan yağı, “sıvı altın” olarak adlandırılan yağ asitleri, antioksidanlar ve E vitamini bakımından zengindir. Argan yağı saç köklerini besler ve saçları güçlendirir.

Saç dökülmesini durdurmanıza yardımcı olur. Argan yağı içeriği sayesinde saçların yumuşak ve canlı görünmesine de destek olur. Argan yağı, saç köklerini beslediği için saçlarınızın 2 kat hızlı uzamasını sağlar.

ARGAN YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

Ramazan ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı 2023 ne zaman? Ramazan ne zaman başlıyor? Ramazan Bayramı 2023 ne zaman?

2- SUSAM YAĞI

Susam yağının içerisinde bol miktarda E vitamini bulunur. Susam yağı hem saç dökülmesini durdurmak hem de saçların hızlı uzamasını sağlamak için kullanılan doğal yağlardan biridir.

Susam yağı saç derisinin bakımını sağlar kepek ve pullanma gibi sorunları ortadan kaldırır. Susam yağı saçların doğal nem dengesini korur. Saçların kırılmasını engeller ve doğal bir parlaklık kazandırır.

SUSAM YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

3- ÇÖREK OTU YAĞI

Çörek otu yağının içinde A, H, B1, B2 ve B6 vitaminleri bulunur. Çörek otu yağı vitamin zengini olduğu için saç köklerini besler ve güçlendirir.

Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız çörek otu yağı, düzenli kullanımda saç dökülmesini durdurur. Cansız ve mat saçlara parlaklık kazandırır. Saç tellerini kalınlaştırır ve saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Çörek otu yağı saç derisindeki kaşıntıyı engeller. Kepek sorununu ortadan kaldırır. Saçlara nem depolayarak dış etkenlere karşı güçlendirir.

ÇÖREK OTU YAĞI SAÇA NASIL SÜRÜLÜR?

4- ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı da E vitamini zengini doğal yağlardan biridir. Zeytinyağı düzenli kullanıldığında saç diplerine vitamin depolar ve saç dökülmesini durdurur. Zeytinyağı saçları nemlendirir ve dış etkenlere karşı güçlendirir.

Zeytinyağı saç tellerini onarır ve kırılmaları da engeller. Yıpranmış saçları da onarma özelliği olan zeytinyağı saçları parlatır, yumuşatır ve hızlı uzamasını sağlar.

ZEYTİNYAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?

5- HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı çok yoğun bir yağdır. Hindistan cevizi yağı zayıflayan saç köklerini kısa sürede güçlendirir. Saçların sağlıklı uzamasına yardımcı olurken dökülmeyi de durdurur.

Çok yönlü olan Hindistan cevizi yağı, saç köklerini besleyerek güçlendirir. Ayrıca temel saç sağlığı için gerekli olan karbonhidratlar, vitaminler ve mineralleri de içerir.

Hindistan cevizi yağı saçlara nem depolar. Bu özelliği ile saçların kırılmasını ve yıpranmasını da engeller.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI SAÇA NASIL UYGULANIR?