Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un rüşvet ile suçlanan yönetim kurulu başkanı ile ilgili karar çıktı. İşte tüm detaylar.

iPhone 14 Pro şimdi de düşük sinyal kalitesi sorunuyla gündemde iPhone 14 Pro şimdi de düşük sinyal kalitesi sorunuyla gündemde
Güney Koreli teknoloji devi Samsung yönetim kurulu başkanı rüşvet ile suçlanarak gündeme gelmişti. Şimdi şirketin üst düzey yöneticisi hakkında karar çıktı. Dünyanın en büyük teknoloji liderleri arasında yer alan Samsung şok iddia ile gündeme gelmişti. Yaklaşık olarak 8 milyar dolarlık servet sahibi elektronik şirket Samsung Electronics Yönetim Kurulu Başkanı Lee Jae-yong için karar çıktı.

Samsung'un yönetim kurulu başkanı suçlamalara rağmen affedildi. Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, "Umarım bu özel af, tüm Güney Korelilerin ekonomik krizin üstesinden gelmek için birlikte çalışması için bir fırsat olur" ifadelerini kullandı.Devlet Başkanı Yoon Suk-yeol, 15 Ağustos Ulusal Bağımsızlık Günü dolayısıyla aralarında Lee'nin de bulunduğu 1691 mahkumun affedildiğini açıkladı.

Lee'nin yanı sıra affedilenler arasında Lotte Grup CEO'su Shin Dong-bin'in de aralarında bulunduğu 3 iş adamı daha bulunuyor. Dünyanın en zengin 278. kişisi olan Lee, 30 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından 18 ay hapis yattıktan sonra geçen yıl ağustos ayında şartlı tahliye edilmişti.

Adalet Bakanı Han Dong-hoon, Lee'nin yeniden görevine döndüğünü duyurdu. Bunun sebebi de ülkenin şu anda içinde bulunduğu kriz olarak nitelendirildi.