Terör örgütü PKK/KCK'nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığındaki 'Delil' kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul'da yapılan operasyonla yakalandı.

Pandemi döneminde kesilen maske cezaları siliniyor Pandemi döneminde kesilen maske cezaları siliniyor
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Emniyet İstihbarat Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalar sonucunda, 'Delil' kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu İstanbul'da yakalandı. Tanrıkulu'nun, Yunanistan Lavrion Kampı'nda sabotaj eğitimi aldığı, illegal yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı ve PKK/KCK'nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığında olduğu bildirildi.

BAKAN SOYLU TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili Kılıçdaroğlu; Üzücü bir haber daha: HDPKK'nın, Lavrion Kampı'ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere eylem için gönderilen Delil kod Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti tarafından yakalandı. Sadece savunduğun HDPKK'nın değil Yunanistan'ın da ilgiye ihtiyacı var" dedi.

BOMBALI VE SİLAHLI EYLEM HAZIRLIĞINDAKİ PKK'LI TERÖRİST BÖYLE YAKALANDI

Silahlı ve bombalı sansasyonel eylem hazırlığındaki 'Delil' kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu'nun yakalanmasına ilişkin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada,"PKK/KCK terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında;

Silahlı Terör Örgütüne Üye olmak suçundan aranması bulunan, Yunanistan Ülkesinde bulunan Lavrion kampında ideolojik, silahlı ve sabotaj eğitimi alıp ülkemizde bombalı ve silahlı eylem arayışı içerisinde olan 'Delil' kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu 03.09.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır" denildi. Ayrıca operasyon anına ilişkin görüntüler paylaşıldı.