Ülke genelinde ısınan havalar baharın habercisi olarak görülürken, Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden gelen uyarı sıcakların son bulacağını gösterdi. Fırtına uyarısı vererek, bölgede yaşayan vatandaşlara uyarı yapıldı.

Ege Bölgesi'ni Pazar günü fırtına etkisi altına alacak. Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, rüzgarın güney yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği belirtildi. Fırtınanın Pazartesi günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

DENİZ ULAŞIMINDA AKSAMA BEKLENİYOR

Fırtına nedeniyle deniz ulaşımında aksama gibi olumsuzluklar yaşanabilir. Yetkililer, denizciler başta olmak üzere tüm vatandaşları fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

Bursa'da da Cumartesi gününden itibaren lodos fırtınası etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, lodosun 40-60 kilometre/saat hamleli 70 kilometre/saatte eseceği belirtildi. Fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi ile soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklar yaşanabilir.

Yetkililer, lodos fırtınasına karşı da vatandaşları uyardı. Vatandaşların fırtına sırasında dışarı çıkmamaları, araçlarını park ettikleri yerlere dikkat etmeleri ve soba ve doğalgaz bacalarını kontrol etmeleri istendi.

Damadı iddiayı doğruladı: Erdoğan Erbakan'ı hapse attırmak istedi Damadı iddiayı doğruladı: Erdoğan Erbakan'ı hapse attırmak istedi

Uyarıların dikkate alınması ve gerekli tedbirlerin önceden alınması olası olumsuzlukların önlenmesine yardımcı olacaktır.