Akşener, İYİ Parti'nin İzmir adayını açıkladı Akşener, İYİ Parti'nin İzmir adayını açıkladı

CHP Grup Başkanı ve genel başkan adayı Özgür Özel, adaylığını açıklamasının ardından ziyaretlerine başladı. SHP eski Genel Başkanı Murat Karayalçın ile Ankara'da görüşen Özeli çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. 

CHP'deki değişim tartışmaları ve yerel seçimler hakkında açıklamalarda bulunan Özel, kongrelerde çıkan kavgalar için, "İzmir, Konya, Karaman Kongrelerinde basına yansıyan tartışmalı durumun hiçbirimizin hoşuna gitmediğini söylemeliyim. Kavgaların kaynağı çarşaf-blok liste tartışmaları oluşturdu. Biz çarşaf liste uygulamasından yanayız. Farklı görüşler olabilir ama bunun kürsüde konuşulup karara bağlanması gerekir. Bunun ötesine geçen görüntüler partimize fayda getirmiyor" cevabını verdi. 

PARTİSİNDEN İLK CEVAP: 

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık ettiği Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına dair basın açıklamasında bulundu.

Özgür Özel'in MYK toplantılarına katılmama kararına ilişkin sorulan soruya cevap veren Öztrak, "Özel'in kendi tercihidir" diye geçiştirdi. 

"ARKADAŞLARIMIZI GÖREVLENDİRDİK" 

İl kongrelerinde yaşanan kavgalarla ilgili de konşan Öztrak, "Diğer partilerde de olduğu gibi bizim kongrelerimizde de bazen istenmeyen manzaralarla, durumlarla karşılaşılabiliyor. Genel Başkanımızın talimatıyla arkadaşlarımızı görevlendirdik. İnceleme sonuçlarına göre de hareket edeceğiz" dedi.