Hakan Fidan korkulan gerçeği söyledi: Bölgede savaş riski var Hakan Fidan korkulan gerçeği söyledi: Bölgede savaş riski var

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

REKLAMDA NEDEN LÜTFÜ SAVAŞ YER ALMADI?

İçinde Hatay adayı Lütfü Savaş'ın yer almamasıyla gündem olan reklam filmine dair konuşan Özel, "O reklam filmi 5 Şubat'ta çekildi. Ancak Belediye Başkanımızın (Lütfü Savaş) o tarihte Hatay'da olması gerektiği için bizimle değildi, Hatay'daydı. Ayrıca Sayın Savaş da 'Zaten benim müzikli reklamla oynamam pek doğru olmaz' demişti. Ben de kendisini haklı bulmuştum. Diğer 6 belediye başkanımızın olduğu reklam filmi de yakında ekrana gelecek" dedi.

'LÜTFÜ SAVAŞ'A ALTERNATİF GELİŞTİREMEDİK'

Öte yandan Savaş'ın adaylığına yönelik eleştiriler hatırlatılan Özel, "Biz Hatay'da şu an için Lütfü Savaş'a alternatif geliştiremedik" ifadelerini kullandı.

"SON KARARI YARIN PARTİMİZ VERECEK"

Özel, şunları söyledi:

"Hatay konusu Türkiye'de çok konuşulan bir konu. Orada ne yaşandıysa iktidarla ilgili. İktidarın yönettiği ilçelerde çözülemeyen problemler Hatay'da da çözülemedi. Belediye başkanımız eleştiriden muaf değil. Tepkileri anlıyoruz. Hatay'da 100 tepki varsa 99 iktidara. Lütfü Savaş'a da birkaç eleştiri oldu. Bunları da duyduk kaydettik."

Hatay'da 5'inci anketi yapacaklarını belirten Özel, "Biz Hatay'da şu an için Lütfü Savaş'a alternatif geliştiremedik. Son kararı yarın partimiz verecek. Lütfü Savaş hatasız değildir. Eleştiriden muaf değildir. Ama LLütfü Savaş yaşananların tamamının sorumlusu değildir" diye konuştu.