Erzincan İliç'te, 13 Şubat günü yaşanan maden faciasının ardından 9 işçiyi arama kurtarma çalışmaları devam ederken kritik bir uyarı da Ordu için geldi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Fatsa'daki altın madeninin de çok yakınında fay hattı olduğunu belirterek, büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olunduğuna dikkat çekti.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Adıgüzel, "Bununla ilgili de uyardık fakat AK Parti'nin hem yerel yönetimleri hem genel yönetimi başta Erdoğan olmak üzere bütün uyarılarınızı yok saydılar" ifadelerini kullandı.

'BÜTÜN UYARILARIMIZI YOK SAYDILAR'

Adıgüzel, şunları söyledi:

Bülent Bozbaş Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başladı Bülent Bozbaş Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başladı

"Tıpkı Fatsa'daki altın madeni gibi… Orada da bunun gibi büyük bir facia önümüzdeki yıllarda olabilir. Şu anda İliç’in tam altından ve maden sahasının altından fay hattı geçiyor. Yine Fatsa'da da çok yakınında bir fay hattı var. Dolayısıyla Fatsa da bu tehlikeyle karşı karşıya. Bununla ilgili de uyardık fakat AK Parti'nin hem yerel yönetimleri hem genel yönetimi başta Erdoğan olmak üzere bütün uyarılarımızı yok saydılar."

'HER AN BİR FACİA KAPIDA OLABİLİR'

Konuyla ilgili bir açıklamada da Büyük Birlik Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş'tan geldi. Baş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Erzincan İliç’e benzer bir durum da Ordu Fatsa’da var. İngiliz firmaya ait siyanürlü altın madeni çalışma süresi dolmasına rağmen işletiliyor. Her an bir facia kapıda olabilir. Madenlerimizin peşkeş çekilmesi yetmiyor gibi, öldürülüyoruz." ifadelerini kullandı.