Adana'da oto tamircisi Abdurrezzak Dirican'ın (33) kripto para hesabındaki 86 bin 500 TL'si dolandırıldı. Bir reklama tıkladıktan sonra, 0850'li bir numaradan aradığını belirten Dirican, "'Hesabınıza virüs bulaşmış, hesabınız güvende değil; paranızı korumamız lazım' dediler. Dediklerini harfiyen yerine getirdim. Önce kripto hesabımı daha sonra banka hesabımı boşalttılar. Güvendim ama her şeyimi çaldılar" dedi.

Alıcı da satıcı da fiyatta direniyor: Oto fiyatları düşmüyor Alıcı da satıcı da fiyatta direniyor: Oto fiyatları düşmüyor
Oto tamircisi, 2 çocuk babası Abdurrezzak Dirican, kripto alım-satımı yapılan uygulamaya üye oldu. Dirican, bu süreçte pek çok alım-satım işlemi yaptı. Dirican, iddiaya göre, geçen ay uygulamanın adının geçtiği bir reklam gördü. Reklama tıklayan Dirican, açılan internet sitesini kapattı. Bir süre sonra 0850'li bir numaradan Dirican'ı arayan kişiler, 'Hesabınız güvende değil; paranızı korumamız lazım' dedi. Paniğe kapılan Dirican, kripto para hesabındaki 86 bin 500 TL'yi şüphelilerin gönderdiği hesaba aktardı. Belirtilen sürede para tekrar hesaba yatmayınca dolandırıldığını anlayan Dirican, avukatı Mert Kök aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

'GÜVENDİM AMA HER ŞEYİMİ ÇALDILAR'

Birçok dolandırıcılık hikayesini televizyondan izlediğini, kendi başına geleceğini hiç düşünmediği ve hala yaşadıklarına inanamadığını belirten Abdurrezzak Dirican, her şeyin bir reklam ile başladığını söyledi.