Motorin fiyatlarındaki oynaklık son gaz devam ediyor. Sektöre yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre motorine bu gece zam yapılacak. İşte detaylar!

Twitter tweet düzenleme seçeneğini sundu! Peki ama nasıl? Twitter tweet düzenleme seçeneğini sundu! Peki ama nasıl?
Ülkemizdeki yakıt fiyatları son dönemlerde bir hayli artmıştı. Artan döviz kuruna Rusya – Ukrayna arasındaki savaşın da eklenmesi, fiyatların birden iki katına çıkması ile sonuçlandı. Tüketicilerin bu konudaki şikayetlerini değerlendiren hükümet kanadı ise yakıt fiyatlarında kademeli indirimler için kolları sıvamıştı. Hatta daha dün motorin fiyatlarında 2 lira 9 kuruşluk bir indirim bile yapıldı. Fakat yakıt fiyatlarındaki bu bahar havası maalesef ki çok uzun sürmedi. Sektöre yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre motorine bu gece yeni bir zam yapılacak.

Ortaya çıkan detaylara göre motorin bu gece yarısından itibaren 81 kuruşluk yeni bir zam alacak. Pompa fiyatlarına yansıyacak bu zammın ardından ortalama motorin fiyatları İstanbul’da  25,37 TL’ye, Ankara ve İzmir’de ise 25,48 TL’ye yükselecek. Benzin ve LPG tarafında herhangi bir fiyat değişiminin olması beklenmezken ilerleyen günlerde bu yakıt türlerinde de hareketliliklerin olabileceği gelen bilgiler arasında.

Daha dün indirim müjdesini aldığımız motorinin bugün zamlanması gerçekten de ilginç bir durum. Her ne kadar bu sektörde oluşan fiyatların brent petrol fiyatları ve döviz kuruna endeksli olduğunu bilsek de iki gün içerisinde yaşanan değişimler tüketicileri şaşkına çevirmiş durumda. Bakalım ilerleyen günlerde Türkiye’deki benzin ve motorin fiyatları nereye doğru gidecek? Bekleyip göreceğiz.