İstanbul Zeytinburnu'nda sokak ortasında silahlı çatışma: 1 ölü İstanbul Zeytinburnu'nda sokak ortasında silahlı çatışma: 1 ölü
Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın yer aldığı MasterChef'te yeni bölüm yayınlandı. 6 Şubat Maraş depreminde yaşadıklarını canlı yayında anlatan yarışmacı Esra, herkesi bir kez daha o korku dolu günlere götürdü. Esra, yaşadıklarını anlatırken kendini ağlamamak için zor tuttu.

MasterChef Türkiye'nin yeni bölümü yayınladı. TV8'deki yeni bölümde yarışmacılar hayat hikayelerini anlattı. Yarışmadan öne çıkanlar şu şekilde:

'ANNEANNEM BUNU BENİM ÇEYİZİME VERMİŞTİ' Anneannesinin annesinin önlüğüyle yarışmaya katılan Eda, "40 - 45 yıldan fazladır. Çok eskidir. Hatta üstünde yağ kokuları bile durur. Anneannem bunu benim çeyizime vermişti ama ben kariyer düşündüğüm için bunu böyle giyerim." dedi.

'MASTERCHEF KUPASIYLA DOLDURMAK İSTİYORUM' İddialı sözlerle şeflerin dikkatini çeken Cihan hedeflerini şu sözlerle anlattı: Hedeflerim, amaçlarım var. Yaklaşık 3- 4 yıldır mesleğe uzağım. Herkesin kendi için yaptığı, savaştığı ya da değer verdiği bir hikayesini herhangi bir yerine dövme yaptırır. Güzel bir hikaye yazar. Ben buraya gelmeden 3 ay önce koluma çerçeve dövmesi yaptırdım. Ben bu çerçevenin içini MasterChef kupasıyla doldurmak istiyorum."

'BABAM 2. KATTAN ATLADI' Esra, 6 Şubat depremlerinde yaşadıklarını anlatırken ağlamamak için kendini zor tuttu. Esra, şu ifadeleri kullandı: Babam enkazdan kendi çabalarıyla çıktı. Antakya depremindeydi kendisi. Çok sayıda yakınımızı kaybettik. Babam en son ailemizden 67 kişinin hayatını kaybettiğini söylemişti. Babam bir boşluk buluyor enkazda, bir pencerenin içinden 2. kattan aşağıya atlıyor. Kendi çabalarıyla, o da bir mucizevi. Benim bu yarışmaya katılmama eşim vesile oldu. Aldım telefonu babamı aradım. Babama yarışmaya katılacağımı söylediğimde, 'Ben sana güveniyorum, git. Belki umudum yeşerir' dedi.