Erdoğan'ın sözleri gündemde... Yunan gazeteden skandal Türkiye çağrısı Erdoğan'ın sözleri gündemde... Yunan gazeteden skandal Türkiye çağrısı
TV8’de ekrana gelen MasterChef Türkiye’de, ilk şef ceketi giyme heyecanı yaşandı. 27 Aralık 2022 Masterchef’te şef ceketini kim giydi? MasterChef Burak Kaya mı, Görkem mi, Ayaz mı, Kıvanç mı? İşte Masterchef Türkiye’de şef ceketini giyen ilk isim...

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye'de her bölüm nefes kesiyor! TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor.

Masterchef eleme gecesi. TV8’de ekrana gelen MasterChef Türkiye’de şef ceketi giyme heyecanı yaşandı.

Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkacak yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor.

TV8'de yeni bir aşamaya geçildi! Takım mücadeleleri ve dokunulmazlıkların geride kaldığı MasterChef'te artık bireysellik ön planda.

MasterChef yarışmasında iki aşamalı oyunlarla ceket mücadelesi veriliyor. Pazartesi akşamı iki ayrı tabakla, konuk şef Ahmet Dede'nin MasterChef jürisi ile birlikte verdiği oylarla ilk ceketi Metin almıştı.

Salı akşamı ise Görkem, Ayaz, Burak ve Kıvanç ikinci ceket için tezgah başında yerini aldı.

Şefler dört isimden, verdikleri gül, yanık koyun yoğurdu, biberiye, altın susam ürünlerinden istediklerini seçerek yaratıcı tabaklar çıkarmalarını istedi.

Tabaklarını çıkaran yarışmacılar arasında Kıvanç büyük bir hata yaptı ve tabağı şefler tarafından değerlendirmeye alınmadı. MasterChef Kıvanç, hazırladığı tabakta kasnağı unuttu.

Değerlendirmeler ve puanlama sonucunda Görkem 10, Ayaz 18, Burak 15, Kıvanç 0 puan aldı.

İkinci turda ise Mardin'de faaliyet gösteren restoranı ile adından söz ettiren başarılı şef Ebru Baybara Demir, konuk şef olarak yerini aldı.

Ceketin belirleyicisi olan ikinci oyunda Ebru Şef, yarışmacılardan şölen yemeği olarak bilinen kış kabağı dolmasını yapmalarını talep etti.

İlk turda tabağı değerlendirmeye alınmayan Kıvanç ikinci turda 25 puan aldı. İkinci aşamada yemeği tuzlu olan Görkem 30 puana ulaştı.

Şeflerin puanlama konusunu değerlendirdiği sırada, Görkem yaptığı hata nedeniyle kenara geçti ve duruma üzüntüsünü Ayaz ile paylaştı.

Burak 36, Ayaz 49 puan aldı. Böylece ikinci ceket Ayaz'ın oldu. Ayaz böylece hem dün hem de bugünün en yüksek puanını aldı. Başarılı isin ceketini konuk şef Ebru Baybara Demir'in elinden giydi.

İkinci ceketin sahibi olan Ayaz, mutluğunu şu sözlerle ifade etti: ''Bugün önlüğü alacağım dedim. Kendi yöremin yemeği ile aldım. Benim için çok büyük bir gurur, şeref. Bu önlükle de oralara gidip daha büyük başarılar elde ederim.''