MasterChef Türkiye'de heyecan dorukta. Masterchef severler büyük finali merakla bekliyor. TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef'in yeni bölümünde ikinci finalist belirlendi. Ayaz mı, Metin mi? Şef ceketini giyen yarışmacılar arasında final heyecanı yaşanıyor. MasterChef'te finalin adı belli oldu. Metin ve Ayaz arasında rekabet kızıştı. Peki, 9 Ocak MasterChef'te ikinci finalist kim oldu? İşte finale kalan yarışmacılar...

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye'de her bölüm nefes kesiyor! TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef yeni sezonda da tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan yarışmacılar, adeta ecel terleri döküyor.

TV8'de yeni bir aşamaya geçildi! Takım mücadeleleri ve dokunulmazlıkların geride kaldığı MasterChef'te artık bireysellik ön planda.

İLK FİNALİST KIVANÇ OLMUŞTU

Dünkü bölümde 71 puan toplayan Kıvanç, MasterChef 2022'nin ilk finalisti olmuştu.

MasterChef Türkiye'de bugün son finalist belli oldu. Üç etaplı oyunda Metin ve Ayaz iki yemek ve bir tatlı olmak üzere üç kez şeflerin karşısına geçti.

Dün akşam saatlerinde TV 8'de yayınlanan yarışmada Kıvanç ilk finalist olurken Ayaz ve Metin bugün karşı karşıya geldi. İlk etapta Metin öne geçti.

İkinci etapta da Metin yaptığı yemekle öne geçti. Ayaz'ın bonfileyi çok pişirmesi şeflerin eleştirisine neden oldu.

Yarışmanın son etabında ise tatlı bölümü yer aldı. Metin'in yaptığı tatlıyla ilgili en sert eleştiriyi  Somer Şef yaptı. Somer şef yaptığı eleştiride, "Senden görmeye alışık olmadığımız kadar sıkıntılı bir tatlı" dedi.

İkinci finalist olmak için mutfağa giren Metin ve Ayaz, günün ikinci tabağı olan ana yemeği yaptı. Metin'in sosuna hayran kalan Somer Şef, yemeğin tarifini sordu. Öte yandan değerlendirme ve oylama yapıldı. İkinci oylamada 20 puan alan Ayaz 36 puana ulaştı. Metin ise 47 puana ulaşmış oldu.

MASTERCHEF'TE FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Son koltuk için kıran kırana performans sergileyen Ayaz ve Metin, yarı finalin son tabağı olan tatlıyı yaptı ve şefler değerlendirdi. Oylama ile üçüncü etapta 22 puan alan Ayaz, geceyi toplamda 58 puan ile tamamladı.

Metin'in tatlısında yaptığı hatalar sonucunda oylamada oldukça düşük puanlar aldı. Böylece Metin toplamda 5 puan alarak ikinci ve son finalist olmaya hak kazandı. Ayaz ise bir puan ile MasterChef 2022'nin üçüncüsü olarak veda etti.