Kapama kararı alan 9 ülkenin elçileri Dışişleri'ne çağrıldı Kapama kararı alan 9 ülkenin elçileri Dışişleri'ne çağrıldı
Masterchef şampiyonu kim oldu? Masterchef 2022 finalinin şampiyonu belli oldu. MasterChef Türkiye'de final heyecanı. Masterchef severler büyük finali merakla bekliyordu. TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef'in yeni bölümünde şampiyon belirlendi. Kıvanç mı, Metin mi? Yarışmacılar arasında final heyecanı yaşandı. MasterChef'te şampiyonluğu kazanan isim belli oldu. Peki, 10 Ocak MasterChef 2022 finalde kim şampiyon oldu? İşte Masterchef 2022'nin şampiyonu...

Masterchef 2022 şampiyonu belli oldu. TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicileri ekran başına kilitleyen yemek yarışması programı MasterChef Türkiye'de her bölüm nefes kesti! TV8'in heyecan dolu yemek yarışması MasterChef finalinde büyük heyecan yaşandı.

Dünyaca ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın karşısına çıkan yarışmacılar, adeta ecel terleri döktü.

Masterchef 2022'de şampiyonu öğrenmek için geri sayım başladı. İki finalist olan Kıvanç ve Metin şampiyon olabilmek için mücadele ediyor.

Yarışın ilk etabında iki şampiyon adayı Türk mutfağı yorumlaması konsepti kapsamında üç tabak çıkardı. Yemeklerin yapımı için Metin ve Kıvanç'a 1 saat 45 dakika süre verildi.

Kıvanç'ın menüsü; Ege, Anadolu ve bal kabağı mantarı oldu. Metin'in menüsü ise Antalya Piyazı (tırnak pide ile), İslim kebabı (siyez pilavı ile), nişasta helvası olarak açıklandı. Şefler tadım yaptıktan sonra oylamaya geçildi. İlk turda Kıvanç 20 puana Metin ise 18 puana ulaştı.

BÜYÜK ÖDÜL

Somer Şef, Kıvanç ve Metin'in canlı yayında yayınlanacak heyecan dolu düellosundan önce büyük ödülü açıkladı. İki finalisti de yanına alan Somer Sivrioğlu yarışmacıları büyük ödülün yanına götürdü.

6 aylık ekran macerasını noktalamaya saatler kalan MasterChef Türkiye'nin 2022 büyük final ödülü MG marka E-HS model elektrikli lüks bir otomobil olarak açıklandı.

İKİNCİ TUR ULUSLARARASI MUTFAK

Yarışmacılar, ikinci tur için menülerini açıkladı. Kıvanç'ın ikinci tur menüsü, Ahtapot rüyası, kış ördeği ve Strudel oldu.

Metin'in menüsü ise şöyle: buharda pişmiş ılık barbun, dolgulu kalkan, kakule toprağı üzerine melisa çiçek mousse.

Yarışmacılara ikinci tur için 1 saat 45 dakika verildi. Yarışmacılar ikinci turda da yüksek puan alabilmek için kıyasıya mücadele etti. Puanların açıklanması için canlı yayına geçildi.

CANLI YAYINA GEÇİLDİ

İkinci etap sonunda Metin 42, Kıvanç ise 41 puana ulaştı. Yarışmacılar son etapta imza tabağı yapıyor.

Metin'in imza tabağının ismi Şöhret, Kıvanç'ın imza tabağının ismi ise Ada. İmza tabağı için yarışmacılara 1 saat verildi. Kıvanç'ın imza tabağında aslan balığı tercih etmesi dikkatleri çekti.

SENEYE MASTERCHEF ALL STAR

Öte yandan Somer Şef yaptığı açıklamada seneye Masterchef'te All Star yapılacağını açıkladı.

MASTERCHEF METİN YAVUZ KİMDİR?

MasterChef finalisti Metin Yavuz, 24 yaşındadır. Bolu Mengenli olan Yavuz, Ulusal Genç Şefler Yarışması'nda birinci olmuştur. Bu sene MasterChef Türkiye'de ana kadroya giren ilk isim olmayı başaran yarışmacı, 2014 yılından beri aşçılıkla uğraşmaktadır. MasterChef ilk turda 2 evet alarak bir üst tura çıkmıştı. 2. turda da başarılı olan yarışmacı 3. tura yükselmişti. Metin Yavuz, 2015 yılından itibaren de aynı işletmede çalışıyor. Metin Yavuz, Ecem Eseler ile nişanlıdır.

MASTERCHEF KIVANÇ KARADENİZ KİMDİR?

Denizli'de dünyaya gelen 31 yaşındaki Kıvanç Karadeniz, lise eğitimini doğduğu şehirde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ni kazandı. Ancak aklında her zaman çocukluktan bu yana hayalini kurduğu aşçılık mesleği olduğunu anlatan MasterChef Türkiye Kıvanç Karadeniz, özel bir yemek akademisinde aşçılık eğitimi aldığını söylüyor. 7 yıldır çeşitli mutfaklarda görev alan Karadeniz, MasterChef'te şampiyon olmak istediğini belirtiyor.

ŞAMPİYON BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye 2022 finalinde şefler puanlarını yarışmacılara dağıttı.

Kıvanç finalde 65 puan topladı.

Metin ise 70 puan toplayarak MasterChef Türkiye 2022'nin şampiyonu oldu.