Kuyumcukent'te aidat oranlarına ikinci bir zam gelmesi kuyumcu esnafını ayağa kaldırdı. Kuyumcukent içerisindeki Kuyumcukent İşletme A.Ş. (KİAŞ) önünde toplanan yüzlerce esnaf "Yönetim istifa" sloganları atarken, sosyal medyada söz konusu protestolarla ilgili görüntüler paylaşıldı. Yönetim binası önünde toplanan kalabalık grup, yetkililerin çarşamba gününe kadar süre istemesi üzerine dağıldı.

Kuyumcukent'te esnafla yönetim yapılan zamlar nedeniyle karşı karşıya geldi. Yönetimin yılbaşında yapılan zamların ardından aidat ve otoparklara ikinci bir zam kararı alması üzerine esnaf tepki gösterdi. Zamları fazla bulan esnaf, kararın geri çekilmesini istedi. Yönetim binası önünde toplanan kalabalık grup, yetkililerin çarşamba gününe kadar süre istemesi üzerine dağıldı.

900 LİRALIK AİDAT 2 BİN LİRA OLDU

İstanbul Bahçelievler’de bulunan Kuyumcukent’te esnafla yönetim yapılan zamlar nedeniyle karşı karşıya geldi. Kuyumcukent İşletme Anonim Şirketi (KİAŞ) yılbaşında yapılan zamların ardından yeni bir zam kararı aldı. Halihazırda aylık 200 lira olan otopark ücretinin 450 liraya 30 metrekare dükkanlar için uygulanan 800 ila 900 lira arasındaki aidatın ise 2 bin liraya çıkarılmasını kararlaştırdı.

YÖNETİM BİNASINA GİRDİLER

Duruma tepki gösteren Kuyumcukent esnafı yönetim binası önünde toplanarak yönetime tepki gösterdi. Zamları fazla bulan esnaf, kararın geri çekilmesini istedi. Yönetim binası önünde toplanan kalabalıktan temsilciler, yetkililerle görüşmek için yönetim binasına girdi.

YÖNETİM ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR SÜRE İSTEDİ

Temsilciler bir süre sonra binadan çıkarken, yönetimin çarşamba gününe kadar bir süre istediği öğrenildi. Aidatların tekrar görüşüleceğini öğrenen esnaf, çarşamba gününe kadar bekleme kararı alarak dağıldı.