Yörük Ali Efe mezarı başında anıldı Yörük Ali Efe mezarı başında anıldı

CHP’li Belediye Başkanı Ömer Günel’in sanayi esnafını tehdit ettiğini öne süren paylaşımlarıyla dikkat çeken Ak Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin iddialarını partisinin Meclis Üyesi ve Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Tabak teyitlemedi.

AK Parti Belediye Meclis üyesi ve Sanayi Sitesi Yönetim kurulu  Başkanı Azmi Tabak’tan son günlerde sosyal medyaya yansıyan ve AK Parti ilçe Başkanının da gündeme taşımak istediği “Başkan Ömer Günel’in sanayi esnafını tehdit ettiğine yönelik” haberlere yalanlama geldi.

Sanayi sitesi yönetim kurulu başkanı ve ak parti belediye meclis üyesi olan Azmi Tabak olayla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Kimsenin hakkını yemeyelim ben de kahvaltıdaydım. O gün sabah toplandık. Kahvaltımızı yaparken sanayimiz içinde yer alan 7 tane büfemiz mevcut bu büfeler belediyemizin yeşil alanında yer almaktadır. Uzun yıllardır sanayi esnafına hizmet için verilmiş yerlerdir. Büfelerin eski yıllardan kalma bir ruhsat problemi mevcuttu. Ömer Başkan bu alanları ruhsatlandırıp sanayimize yakışan bir alan haline getireceğinin sözünü verdi. Kahvaltıda Ömer Başkan bu 7 büfeci ile görüşmek istedi. Görüşmesinde büfecilere yeni projeyi anlatıp hizmetlerine devam etmelerini sağlayacağını belirtti. Murat Ertop ile Başkan’ın arasında geçen diyalogun sebebi, Murat Ertop’un büfecilerin yanındaki alanı almak istemesiydi. Ömer Günel, Murat Ertop’u büfeci esnafın ekmeğiyle oynayamayacaklarını belirtti. Aralarındaki konuşmada Ömer Başkan’ın tehdit içerikli bir ifadesi olmadı. Ömer Günel sanayi sitesindeki 7 büfecinin hakkını koruyor.’’